STRONA GŁÓWNA
CZĘSTOCHOWA
INFO O STADIONIE
HISTORIA
PRZED REMONTEM
PROJEKT
PRZEBUDOWA
KONTAKT
LINKI
FORUM
DOWNLOAD
ARCHIWUM

09.07.2007

Dziś po godz. 12:00 oficjalnie zostało odebrane zadaszenie wieżyczki sędziowskiej. W chwili wykonywania zdjęć trwały jeszcze ostatnie prace związane z regulacją naciągu membrany (ustawianie siłowników) oraz demontaż wszystkich urządzeń technicznych potrzebnych do instalacji membrany. Jak już wcześniej informowaliśmy nastąpiło opóźnienie z powodu błędów projektowych. Możemy uzupełnić nasze dane o kolejną ważną informację dotyczącą błędu w projekcie, a mianowicie - projektantka przewidziała tylko dwukapturowe uwypuklenie zadaszenia (potwierdza to także wizualizacja projektu wieży - dział "projekt"), a powinno mieć trzy tzw. kaptury. Gdyby nie poprawiono projektu i nie wykonano w sposób zalecany przez firmę montującą membranę, to szybko doszłoby do jej uszkodzenia na skutek warunków atmosferycznych - działanie wiatru, opadów (które zbierałyby się w nieodpowiednich miejsach) etc. Ponadto dowiedzielismy się, że powtarzane informacje o możliwości rozbudowy zadaszenia na tym obiekcie w oparciu o słupy oświetleniowe to tylko mit i wymysł projektanta. Maszty oświetleniowe wykonane są z blachy o grubości 3 mm, natomiast blacha na stalowe dźwigary użyte przy konstrukcji dachu wieży ma ok. 25 mm grubości. Gdyby próbowano opierać membranę na obecnych masztach i zechciano przenieść z nich oświetlenie pod dach, to przy pierwszym większym podmuchu wiatru słupy zostałyby powyrywane jak zapałki. W dodatku, gdy tworzono projekt architekt nie chciała uwzględnić wskazówek firmy specjalizującej się montażem membranowego zadaszenia mówiących o stworzeniu segmentacyjnego pokrycia dachu - czyli umożliwiającego jego rozbudowę w przyszłości. Na chwilę obecną rozbudowa zadaszenia Areny Częstochowa wiązałaby się z demontażem całych słupów oświetleniowych, i olbrzymim zakresem prac ziemnych - np. przygotowanie odpowiednich fundamentów na koronie. Pragniemy powiedzieć, ze nasz obiekt z użyciem tego typu zadaszenia (membrana teflonowa) jest trzeci w kraju, pierwszy był obiekt w Katowicach, a drugi w Sopocie.
Strony jeszcze nie przestajemy aktualizować i niebawem postaramy się o panoramę obiektu 360 stopni oraz o zdjęcia lotnicze. W odpowiednim czasie zamieścimy także informacje dot. montażu dodatkowego nagłośnienia Areny Częstochowa oraz poinformujemy jakiej wysokości karę za opóźnienia zapłaci wykonawca w związku z niedotrzymaniem terminu. Zapraszamy do oglądania dzisiejszej galerii zdjęć.

01.07.2007

Poznaliśmy już wyniki przeprowadzonego sondażu na naszej stronie w kwestii wybudowanej klatki dla gości na "Arenie Częstochowa" . Nie ma wątpliwości w Waszych ocenach, że jej rozmiary są znacznie przesadzone w stosunku do minimalnych wymogów jakie zostały postawione przez PZMot. Opcję "tragicznie wielka" poparło aż 1588 osób, co daje 64% wszystkich głosujących, natomiast "zdecydowanie za duża" to 464 głosujących i 19% biorących udział w sondzie. Przeciwnego zdania, czyli zaznaczających opcję "wystarczająca" było 430 osób, a to stanowi 17% wszystkich uczestników. Dziękujemy za udział w sondażu.

30.06.2007

Zapraszamy do oglądania najnowszej fotorelacji z prowadzonego montażu zadaszenia trybuny głównej. Dziś także uzyskaliśmy wiele cennych informacji na temat samych prac instalacyjnych. Na początek chcemy jednak poinformować, że zgodnie z naszymi przypuszczeniami membrana nie zostanie położona do 30. czerwca. Prace potrwają jeszcze prawdopodobnie ok 4-5 dni (możliwe, ze więcej), co oznacza, że za każdy dzień zwłoki naliczane są karne odsetki w związku z niedotrzymanym terminem. Otóż jak się dowiedzieliśmy ekipa montująca miała spory problem, gdyż... przygotowano po raz kolejny źle projekt zadaszenia. Membrana, która została wykonana na tzw. "miarę", z chwilą próby nałożenia nie pasowała do konstrukcji, która - jak się okazało - jest za duża. Do poprawek przystapił zespół, który wcześniej montował konstrukcję (stąd dwa dźwigi widoczne we wcześniejszym okresie) i był zmuszony skracać stalowe belki wysunięte najdalej w głąb widowni o ok. 45 cm. To nie był niestety jedyny problem. Następnie okazało się, że dźwigary zwieńczające konstrukcję są ustawione za nisko i trzeba było je podwyższać o ponad metr. Wszystkie te problemy potwierdzają jednoznacznie, że projekt od początku zawiera sporo błędów (mamy informację, że był zmieniany 3 razy!), a firma, która go przygotowała to amatorzy wyłonieni w przetargu, a nie konkursie architektonicznym. Efekty chyba wszyscy widzą, niestety ta sama firma przygotowała projekt Stadionu Rakowa, który także jest bardzo mocno niedopracowany. Wracając do opisu montowanego zadaszenia trybuny głównej, można zauważyć, że pod membraną znajdują się białe taśmy. Są to elementy montażowe i z pewnością ich nie zobaczymy po oddaniu inwestycji. Całość zadaszenia przytrzymywać będą stalowe liny. Ponadto ciekowstką jest, że w ekipie, która montuje membranę pracują Niemcy, którzy mają spore doświadczenie w tego typu zadaniach - m.in. kilku z tych ludzi montowało zadaszenie Stadionu Olimpijskiego w Berlinie. Inną ciekawostką jest sam kolor membrany. Obecnie jest on beżowy, ale z czasem - pod wpływem promienii słonecznych (możliwe, że już do końca sezonu) - zmieni się w biały. Gwarancja na membranę wynosi 20 lat.

22.06.2007

Wciąż obserwujemy budowę zadaszenia na wieży sędziowskiej, a dokładnie próby montażu membrany. Niestety z coraz większym zaniepokojeniem patrzymy na upływający czas i wszystko wskazuje na to, że nie uda się wykonać zadania w terminie. Przez ponad miesiąc czasu na stalowej konstrukcji umieszczono charakterystyczne rusztowanie oraz naciągnięto stalowe liny. Zapraszamy do galerii, w której dziś tylko pare zdjęć, gdyż nie ma praktycznie żadnych zmian.

12.06.2007

Minął ponad miesiąc od ostatniej wiadomości oraz fotorelacji. Niestety, ale na Arenie Częstochowa wciąż nie zamontowano na dachu membrany, która zakończyłaby ewidentnie I etap modernizacji stadionu. Są jednak zapewnienia od firmy realizującej inwestycję, że termin 30. czerwca zostanie dochowany. Podchodzimy do tej zapowiedzi ostrożnie i dalej bacznie wyczekujemy do końca terminu.
Ponadto pragniemy poinformować, że Radny Jacek Krawczyk (nasz administrator) złożył oficjalny wniosek na Komisji Kultury, Sportu i Turystyki w sprawie montażu dodatkowego nagłośnienia (kolumny z głośnikami niskotonowymi) na Arenie Częstochowa. Wniosek został jednomyślnie zaakceptowany i trafił do Zastępcy Prezydenta Miasta Częstochowy Pana Jacka Betnarskiego, który już wstępnie podczas spotkania komisji zadeklarował poparcie w sprawie realizacji tego zadania. Trzymamy za słowo i liczymy, że jeszcze w tym sezonie pojawi się dodatkowe, tak potrzebne nagłośnienie.

11.05.2007

Wszystkich zainteresowanych kolejnymi fotorelacjami pragniemy poinformować, że nie spoczeliśmy na laurach i śledzimy sytuację na stadionie. Na chwile obecną nie ma jednak żadnych widocznych zmian w stosunku do poprzedniej fotorelacji. Jak tylko pojawią się widoczne postępy w pracach to przedstawimy nową galerię zdjęć. Jest mało racjonalne, abyśmy dla samej zasady wrzucali niemalże takie same zdjęcia jak ostatnim razem.

28.04.2007

Przedstawiamy Wam wyjątkowo obszerną galerię zdjęć, a jest co oglądać. Zamontowano w błyskawiczny sposób stalową konstrukcję zadaszenia trybuny głównej i pozostaje już tylko zamontowanie na szkielecie dachu specjalnej membrany. Wszystko wskazuje na to, że uda się to zrobić przed upływem terminu oddania zadaszenia, tj. 30. czerwca 2007. Ponadto na koronie stadionu pojawiła się siatka ogrodzeniowa. Jest to związane z warunkiem jaki trzeba spełnić, aby można było sprzedawać legalnie piwo na obiekcie, a dokładnie u podnóżna korony stadionu. Siatka wyraźnie oddzieli strefę zawodów od strefy w której można spożywać piwo - u podnóża korony będą ulokowane ogródki piwne. Wszystkie zabiegi są związane z pojawieniem się sponsora -Warki. Siatka ogrodzeniowa nie była planowana na koronie stadionu, choć podczas prac na obiekcie wieloktrotnie wskazywaliśmy władzom miasta na jej widoczny brak (na starym obiekcie była). Oprócz spełnienia wymogów formalnych dot. sprzedaży piwa, pozwoli także zabezpieczyć skarpy przed masowym zbieganiem po nich przez kibiców, którzy wielokrotnie zapominali do czego służą schody. Teraz takie sytuacje nie będa miały miejsca. Brakuje jeszcze zamontowanych bram przy wejściach na szczycie korony, ale niebawem mają się pojawić. Innym pozytywnym aspektem montażu siatki jest lepsza kontrola obiektu i jego zabezpieczenia przed niepowołanymi osobami. Teraz nie będzie można wejść na koronę obiektu o dowolnej porze. Dodamy, ze siatka została w całości sfinansowana przez klub żużlowy, a koszt jest nie mały, bo wynosi ok. 50 tysięcy złotych (siatka mierzy 180 cm i jest ocynkowana). Jak widać CKM Włókniarz naprawił błąd inwestora na własny koszt. Pytanie kto teraz poprawi nagłośnienie na obiekcie? Mamy nadzieję, że miasto uderzy się w pierś i zamontuje dodatkowe głośniki niskotonowe, które poprawią znacznie jakość nagłośnienia. Zapraszamy do oglądania.

24.04.2007

Na wczorajszej sesji Rady Miasta Częstochowy uchwalono oficjalną nazwę dla stadionu. Od wczoraj brzmi ona "ARENA CZĘSTOCHOWA".
Przypominamy, że w tej sprawie podjęto społeczną inicjatywę i przeprowadzono konkurs na oficjalną nazwę dla stadionu. Również dla przypomnienia podajemy, że do konkursu - wg. zaleceń UM Częstochowa - włączyła się prasa lokalna, a dokładnie lokalny dodatek Gazety Wyborczej. Ponadto innym z zaleceń było wyłonienie spośród kilku nazw dwóch najlepszych, z których miała zostać wybrana najlepsza i najbardziej odpowiednia dla charakteru stadionu. W konkursie zwyciężyła "Arena Lwa", ale to właśnie druga nazwa uzyskała przychylność radnych. Głównym uzasadnieniem (dla wyboru jednej z dwóch) był fakt, ze obiekt został przekazany uchwałą Rady Miasta Częstochowy spod zarządu klubu CKM Włókniarz do MOSiR'u i tym samym jego koszty utrzymania ponosi miasto Częstochowa. Poza tym, główną myślą przekazania obiektu było promowanie jego wielofunkcyjności np. możliwości organizowania różnych imprez i koncertów - nie tylko żużla. W związku z tym Rada Miasta Częstochowy przychyliła się - szanując inicjatywę społeczną oraz głos kibiców - do projektu uchwały złożonego przez radnego Jacka Krawczyka (jednego z organizatorów konkursu) i uznała nazwę "ARENA CZĘSTOCHOWA" jako oficjalną. Warto dodać, że zanim doszło do głosowania, projekt uchwały uzyskał pozytywną opinię Komisji Kultury, Sportu i Turystyki bez głosu sprzeciwu.

Pragniemy również poinformować, ze kolejnym pozytywem tej uchwały jest fakt, że Wydział Geodezji i Kartografii ustalił prawidłowy adres stadionu. Nie jest nim powszechnienie znana ul. Olsztyńska 79, tylko ul. Olsztyńska 123/127. W uzasadnieniu zaświadczenia z wydziału mozna przeczytać, że adres ten - czyli Olsztyńska 123/127 - nie zmienił się od... 1963 roku.
Ponadto przedstawiamy poniżej krótki komentarz wnioskodawcy:
"Cieszę się, że stadion uzyskał w końcu oficjalną nazwę, która w moim i nie tylko moim przekonaniu brzmi dumnie jak i nowocześnie. Czekałem na tą uchwałę wraz z kibicami ponad rok, a teraz sam jako radny mogłem doprowadzić sprawę do końca przy wsparciu kolegów. Zdecydowali o niej przecież sami kibice biorący udział w konkursie, choć zajęła dopiero drugie miejsce. Jednak w zasadach konkursu było zastrzeżenie, że Rada Miasta Częstochowy zdecyduje pomiędzy jedną z dwóch pierwszych, które trafiły do finału. Nazwa "Arena Częstochowa" była bardziej właściwa w przekonaniu radnych i dziękuje im za to, że wsparli tą społeczną inicjatywę. Oczywiście kieruję także główne podziękowania dla wszystkich kibiców, którzy brali udział w konkursie - bez nich byłoby niemożliwe rozstrzygnięcie w sprawie nazwy."

19.04.2007

Dziś prezentujemy specjalną fotorelację - chodzi oczywiście o zdjęcia lotnicze. Mamy je dzięki uprzejmości Pawła z Lusterka samochodowe - Naprawa, ul. Warszawska 363/365, 42-200 Częstochowa, www.lusterka.pl
Zostają dodane do naszej galerii z datą 17.04.2007, czyli zgodnie z czasem wykonania. Zdjęcia pozwolą obejrzeć obiekt "z lotu ptaka", jak i pokazują postęp w przygotowywaniu konstrukcji podtrzymującej zadaszenie.

05.04.2007

Dnia 30. marca 2007 nastąpił odbiór wieży sędziowskiej. Jednak pozostaje jeszcze do zamontowania membranowy dach, który ma być gotowy do 30 czerwca 2007r. Na chwilę obecną wieża spełnia wystarczające wymogi i jest na tyle wyposażona, że może zostać dopuszczona do użytku, co oznacza, że nie ma żadnego zagrożenia dla rozegrania najbliższego meczu extraligowego. Jak widać na zdjęciach trwają roboty przy fundamentach na których będzie się opierał szkielet konstrukcji dachu membranowego. Kolejna fotorelacja pojawi się wówczas, gdy na stadionie będą widoczne znaczące efekty prac.


27.03.2007

Zapraszamy do oglądania (wtorkowych) zdjęć na parę dni przed oddaniem wieży sędziowskiej. Oczywiście jest jeszcze etap związany z montażem dachu membranowego, który zostanie zamontowany do końca czerwca 2007 roku. Na chwilę obecną trwają prace wykończeniowe wieżyczki oraz przygotowywanie apratury zainstalowanej w wieży (projektory oświetleniowe, pulpit sędziowski, monitoring etc.)


22.03.2007

Dziejszą informację z remontu stadionu przedstawiamy w nietypowy sposób. Otóz zamieszczamy szczegółową odpowiedź na interpelację (stan na 19.03.2007) jaką złożył radny Jacek Krawczyk w sprawie prowadzonych prac budowlanych przy wieży sędziowskiej. Poniżej oryginalna odpowiedź w postaci "skanu". Oczywiście zapraszamy do nowej galerii ze zdjęciami.

Treść odpowiedzi na interpelację
>>TUTAJ<<

12.03.2007

Dziś przygotowaliśmy trochę obszerniejszą galerię zdjęć niż dotychczas, a jest to związane z tym, że mieliśmy możliwość "zwiedzania" wieży od wewnątrz. Jak widać na zdjęciach zamontowano stolarkę okienką, montowane też będą drzwi. Elektrycy powoli kończą prace związane z instalacją urządzeń sterujących oświetleniem. Zakończono niemalże prace przy poszyciu dachu, pozostało zamontowanie reflektorów oraz barierek w wydzielonym miejscu, gdyż na samej górze wieży będzie znajdowało się stanowisko dla kamer TV. Wewnątrz trawają prace wykończeniowe - ostatnie zacierki przed malowaniem, układanie płytek w toalecie (toaleta będzie dostępna tylko dla osób pracujących na wieży podczas zawodów), przygotowanie do położenia wykładzin PCV etc. Wszyscy z nadzieją oczekujemy na zakończenie prac budowlanych przed rozpoczęciem sezonu, a wszystko na to wskazuje, ze rzutem na taśmę się powiedzie. Oczywiście pokrycie dachu membranowego będzie instalowane już w trakcie sezonu, najwazniejsze jest dopuszczenie wieży do użytku. Zapraszamy do oglądania najnowszej fotorelacji


02.03.2007

Dziś w galerii czeka na Was 11 nowych zdjęć. Prace przyspieszyły i jak widać wieżyczka została niemalże w całości obudowana okładzinami o których piszemy w ostatniej relacji, wykonano także dach. Niestety, ale z posiadanych informacji wynika, że jest to docelowy materiał wykończeniowy, który zastosowano w budowie zewnętrznej części wieżyczki. Piszemy "niestety", ponieważ w naszym odczuciu wieżyczka przypomina z wykończenia mikrosupermarket ułożony z metalowych, fałdowanych blach. Może zmienimy opinię, gdy całość uzupełni stolarka okienna oraz zostaną zastosowane listwy maskujące. Kilka ciekawych informacji możecie także uzyskać z materiału TV Orion - TUTAJ. Poza tym musimy z przykrością poinformować, że pierwszy raz w historii naszych fotorelacji administrator - Ulisses (Jacek Krawczyk) został wyrzucony z placu budowy przez kierownika Dariusza Górskiego z Przemysłówki - w dodatku w mało elegancki sposób. Powodem reakcji kierownika był brak posiadanego kasku. O ile z zarzutem można się zgodzić o tyle bulwersuje fakt, że dokonuje to człowiek, który sam w chwili interwencji nie posiada stosownego ubrania ochronnego oraz kasku (i nie jest jedyną osoba na placu budowy). Pomijamy fakt, ze administrator posiada przepustkę i jest obecny na budowie stadionu od początku, zatem jest znany kierownikowi budowy i nigdy taki zarzut nie był podnoszony. Za wypowiedzi kierownika budowy do innego kierownika z innej firmy w tonie "temu panu proszę nic nie mówić, proszę z nim nie rozmawiać" (czyżby było coś do ukrycia? może coś zmieniono w stosunku do pierwotnych planów? moze użyto gorszych materiałów wykończeniowych?) zostaną wyciągnięte stosowne konsekwencje

19.02.2007

Zapraszamy do oglądania zdjęć w nowej galerii. W chwili obecnej prace są na etapie okładania szkieletu konstrukcji wieży sędziowskiej prasowaną wełną mineralną, która będzie stanowiła ocieplenie budynku. Całość konstrukcji będzie jeszcze pokryta metalowymi panelami. Z kolei na dachu trwają zaawansowane prace. Wewnątrz wieży wykonywany jest montaż ścianek działowych.


09.02.2007

Uzupełniliśmy bazę zdjęć o nową, wyczekiwaną fotorelację - tym razem z piątku 09.02.2007, dlatego taka data przy dzisiejszej wiadomości. Po tej przerwie doskonale widać zmiany - na korzyść. Obecnie prace prowadzone są wewnątrz stalowej konstrukcji, gdzie montowane są wszelkie niezbędne przyłącza. W odniesieniu do samej konstrukcji, w przedniej części dospawano stalowe elementy, dzięki czemu coraz bardziej uwidocznia się zamierzony kształt wieży sędziowskiej. Całą konstrukcję systematycznie przykrywa nowy dach, na który prowadzą stalowe schody. Na szczycie wieży zaplanowano stanowisko dla telewizyjnych kamer. Zapraszamy do oglądania zdjęć.


28.01.2007

W dziale przebudowa pojawiła się piątkowa fotorelacja z budowy wieżyczki sędziowskiej. Jak widać konstrukcja stalowa jest niemalże gotowa. Z uzyskanych informacji wiemy, ze boczne ściany będa wykonywane ze stalowych paneli, pomiędzy którymi znajdzie się wełna mineralna w celu docieplenia. Wewnątrz obiektu wykonywana jest niewielka podmurówka. Pomimo widocznych efektów uważamy jednak, ze termin oddania całej wieżyczki jest ambitny. Na sezon żużlowy wieżyczka powinna być dopuszczona do obsługi zawodów, jednak montaż membranowego pokrycia dachu - wiele wskazuje na to - odbędzie się już w trakcie sezonu żużlowego. Zapraszamy

18.01.2007

Baza zdjęć powiększyła się o dziesięć następnych, które oddajemy do Waszej dyspozycji. Jak widać, stalowa konstrukcja rośnie z relacji na relację. Odnosimy wrażenie, jakby zwiększył się ruch na budowie w stosunku do poprzednich fotorelacji. Mamy nadzieję, że w związku z szybszym tempem prac nie ucierpi na tym jakość robót. Zapraszamy.

10.01.2007

Zapraszamy do kolejnej galerii ze zdjęciami z remontu. Dla wyjaśnienia - fotografie umieszczamy dopiero dzisiaj, choć były zrobione wczoraj (dlatego data z dniem wcześniejszym). Jak widać prace nabrały tempa, nie bez znaczenia jest pogoda, która sprzyja budowie. Trwają wylewki stropu opartego o stalową konstrukcję. Zapraszamy do oglądania.


05.01.2007

Witamy serdecznie pierwszy raz w nowym 2007 roku i zapraszamy do oglądania fotorelacji. Jak można zauważyć na zdjęciach prace postepują dość mozolnie, ale widać już zmiany i wstępny zarys konstrukcji. Dla uspokojenia możemy podać, że na powolne tempo prac nie mają wpływu żadne kłopoty fiansowe, gdyż wystarczające pieniądze są zabezpieczone w budżecie na 2007 rok, a dokładnie suma 500.000 zł.

24.12.2006

Dziś przekazujemy Wam pod choinkę drobny prezent w postaci najnowszej fotorelacji. Te kilka zdjęć pozwoli zorientować się na jakim etapie są prace. Jak widać powstaje przednia część konstrukcji wieży sędziowskiej, która będzie oparta o stalowy szkielet. Kolejne zdjęcia planujemy dopiero po Nowwym Roku, co wydaje się oczywistym terminem. Pozdrawiamy i jeszcze raz życzymy Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2007.

14.12.2006


Wczoraj pisaliśmy o przygotowywaniu prefabrykatów w halach, a dziś okazuje się, że budowlańcy zrobili nam miła niespodziankę. Na fundamentach stanął pierwszy element konstrukcyjny. Zdjęcia tradycyjnie w dziale przebudowa.
Miło nam również poinformować, że nasza baza zdjęć z przebudowy przekroczyła liczbę 1000 sztuk.


13.12.2006

Zdjęcia z remontu pojawią się jutro, natomiast dzisiaj prezentujemy krótki opis tego co związane z inwestycją. Pojawiały się różne głosy związane ze spowolnioną pracą przy budowie wieżyczki i ciągle mało widocznymi postępami. Otóż jest wytłumaczenie tej sprawy, które uzyskaliśmy w Urzędzie Miasta, a dokładnie w Wydziale Inwestycji i Zamówień Publicznych odpowiedzialnym za remont. W chwili obecnej robotnicy nie mają już praktycznie żadnej pracy przy wylewkach fundamentów, gdyż niemalże w 100% zostały zakończone. Teraz w halach zakładów odbywa się przygotowanie stalowej konstrukcji na której opierać będzie się cała wieżyczka sędziowska oraz przygotowanie prefabrykatów tzw. okładzin. Z kolei specjalne stalowe podpory do dachu sprowadzane są z Niemiec. Jak potwierdzono prace nie zakończą się w tym roku i będą kontynuowane w 2007. Pokrycie membranowe dachu nie może być zakładane, tzn. naciągane w temperaturze poniżej 5 st. Celsjusza. Dopiero jak temperatura się ustabilizuje - a zapewne będzie to przed sezonem - wówczas zostanie założony dach. Oczywiście uprzedzając pytania - membrana nie będzie pękać przy niższych temperaturach, gdyż jest bardzo wytrzymała. Chodzi jedynie o temperaturę montażu, podczas której będzie podlegać mocnemu naciąganiu. Ten fragment membrany, który pokryje ok. 1000 miejsc będzie kosztował ok. 1,5 mln zł. Membrana jest wykonane ze specjalnego tworzywa sztucznego pokrywanego teflonem, co oprócz łatwego utrzymania czystości, pozwala uzyskać gwarancję bezawaryjnego użytkowania na okres minimum 20 lat.

03.12.2006

Dziś tylko 6 zdjęć z soboty. Jak widać niewiele się zmieniło przy budowie wieżyczki, stąd nie ma potrzeby umieszczania większej ich liczby. Prace "mokre" powoli dobiegają końca i teraz pozostaje budowa konstrukcji wieży. Można być już niemalże pewnym, że wstępny termin oddania inwestycji, tj. 15 grudnia jest mało realny. Prace będą trwały także na początku 2007 roku. Zapraszamy


24.11.2006

Kolejna porcja zdjęć czeka na Was tam, gdzie zwykle. Jak widać, prace związane z wylewkami powoli się kończą. Fundamenty tylnej ściany są gotowe wraz ze schodami. Do 15. grudnia raczej cała wieża nie powstanie i prace będą kontynuowane także w 2007 roku. Pozostała część wieży opierać się będzie o stalową konstrukcję oraz podmurówkę. Zapraszamy

15.11.2006

Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią pojawiły się nowe zdjęcia w dziale przebudowa. Jak widać, na fotografiach nie zauważymy wielkich zmian od ostatniej fotorelacji - zatem odstęp tygodniowy wydaje się być w pełni uzasadniony. Powoli powstaje tylna ścianka wieżyczki sędziowskiej. Pomijając sprawę modernizacji chcemy także zwrócić uwagę na istotną informację, jaka pojawiła się dziś w prasie.

"Stadion przy ulicy Olsztyńskiej, którego gospodarzem był dotychczas Włókniarz, na początku przyszłego roku przejmie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
Powód? Klubu nie stać na dokładanie do obiektu, którego utrzymanie po gruntownym remoncie znacznie podrożało. Ile dokładnie kosztuje - jeszcze nie wiadomo, ale pierwszy rok eksploatacji pokazał, że sporo. Pieniądze na utrzymanie stadionu mają się znaleźć w projektowanym właśnie budżecie, który przewiduje zwiększenie wydatków na sport.
Podczas ostatniej konferencji prasowej w klubie prezydent zapowiedział przejęcie administrowania stadionu po to, by pomóc Włókniarzowi - mówi zastępczyni naczelnika wydziału edukacji i sportu Urzędu Miasta Małgorzata Górska. - Powód jest oczywisty: utrzymanie malucha jest znacznie tańsze od utrzymania mercedesa, czyli stadionu po przebudowie. Nie ma jeszcze decyzji na piśmie, ale to kwestia rozmów i przedyskutowania zasad, na jakich się to będzie odbywać. Rozmowy rozpoczną się w tym tygodniu. Dużo zależy od tego, czy nowa rada miasta zaakceptuje budżet, w którym przewidziano zwiększone wydatki na sport.
Przejęcie obiektu przez MOSiR nie oznacza, że Włókniarz będzie korzystał ze stadionu za darmo.
Spółka musi współuczestniczyć w kosztach, które dotychczas ponosił klub wspierany przez miasto - dodaje Górska. - To jest oczywiste. W Kielcach Korona również płaci za wynajęcie stadionu. Jakie to będą kwoty, trudno w tej chwili powiedzieć - to kwestia kosztów eksploatacji i negocjacji. Chodzi jednak o to, aby ta zmiana klubowi pomogła.
Dotychczas na Olsztyńskiej odbywały się głównie mecze żużlowe, inne imprezy były rzadkością. W przyszłym roku ma się to zmienić.
Chcemy, aby obiekt był maksymalnie wykorzystywany, a funkcję stadionu miejskiego w wielu kierunkach ma poprowadzić MOSiR - podkreśla naczelniczka. - Po tym, jak oddaliśmy na Rakowie boisko ze sztuczną nawierzchnią, sytuacja z boiskami się poprawiła, ale murawa na stadionie przy Olsztyńskiej na pewno zostanie wykorzystana choćby na rozgrywki młodzieżowe. Będą imprezy niekomercyjne i takie, na których będzie można zarobić.

Rozmowa z Lechem Małagowskim

Tadeusz Iwanicki: Rzeczywiście utrzymanie stadionu kosztuje aż tak dużo?

Lech Małagowski: Tak, za wygodę, piękny i nowoczesny obiekt trzeba płacić. Koszty utrzymania w ostatnim roku wzrosły kilkakrotnie. Mamy teraz na stadionie drogie urządzenia - między innymi monitoring, oświetlenie - i trzeba wszystkiego dopilnować. Nie była w stanie tego zrobić jedna osoba, więc musieliśmy znaleźć firmę ochroniarską. Konieczne było też zatrudnienie elektryka. Uzbierało się tego sporo. Dlatego cieszymy się, że władze miasta zrozumiały problem i chcą nam pomóc. Przejęcie stadionu przez MOSiR byłoby korzystne dla klubu pod warunkiem, że będziemy mogli funkcjonować na takich samych zasadach.

To znaczy?

Mamy zawodową drużynę, ale stowarzyszenie będzie się nadal zajmować szkoleniem młodzieży, które - aby sprostać wymogom - musimy jeszcze rozszerzyć. W strukturach Włókniarza nic się nie zmieniło. Prowadziliśmy i nadal będziemy prowadzić działalność na stadionie. Myślę, że najlepsze dla klubu byłoby przyjęcie wariantu rybnickiego. Tam RKM płaci miastu symboliczną kwotę za możliwość korzystania ze stadionu.

A spółka? W Kielcach Korona płaci MOSiR-owi za stadion niemałe pieniądze?

Trzeba wybrać najlepsze rozwiązanie. Spółki najpewniej nie będzie stać na dodatkowy duży wydatek, bo już utrzymanie drużyny w ekstralidze kosztuje ogromne pieniądze."

Źródło: www.gazeta.pl


14.11.2006

Serdeczne podziękowanie

Pragnę gorąco podziękować wszystkim tym, którzy wsparli moją osobę w postaci głosu, a także wszystkim tym, którzy wspierali mnie w kampanii wyborczej i przyczynili się do uzyskania mandatu Radnego Miasta Częstochowy. Obdarzyliście mnie zaufaniem, którego nie zamierzam stracić i tak jak zapewniałem wcześniej będę działał na rzecz miasta i jego mieszkańców. Wierzę, że sprostam tak odpowiedzialnej funkcji i zrobię wszystko, aby nikt nie żałował oddanego na mnie swojego głosu. Mam też nadzieję, że uda mi się przekonać do siebie i swoich działań wszystkich tych, którzy byli nastawieni sceptycznie do mojej kandydatury. Pragnę również zaznaczyć - tak jak obiecywałem - że strona ( www.jacekkrawczyk.pl ) będzie dostępna dla wszystkich przez całą kadencję, 24 h na dobę wraz z miesięcznymi raportami i głosowaniami sesyjnymi.

Jacek Krawczyk

Informacja dot. fotorelacji

Zdjęcia i krótki opis pojawią się jutro późnym wieczorem. Podkreślamy, że nie zamierzamy zaniedbyć strony, w związku z wyborem naszego admina na radnego. Okres co tygodniowej częstotliwości, a nie 3-4 dniowej wynika z tego, że jest to jednak zdecydowanie mniejsza inwestycja niż przebudowa całego obiektu i przy tak krótkich odstępach czasu nie widać byłoby wielkich zmian. Tydzień czasu jest optymalnym odstępem - tak pokazuje praktyka.

07.11.2006

Kolejne zdjęcia oddajemy do Waszej dyspozycji. Widać już wyraźnie powstające fundamenty wieży sędziowskiej. Prace posuwają się systematycznie do przodu. Zapraszamy serdecznie.

Apel do kibiców i mieszkańców Częstochowy

Jak pewnie zauważyliście, od dłuższego czasu na stronie zamontowany jest banner naszego administratora - Jacka Krawczyka (Ulissesa), który startuje w wyborach samorządowych do Rady Miasta Częstochowy.
Zwracamy się z prośbą do wszystkich tych, którzy uznali, że Jacek jest odpowiednią osobą do piastowania tego stanowiska o wsparcie w postaci oddanego głosu w wyborach samorządowych. Głos mogą oddać wszyscy chętni, którzy mieszkają w okręgu wyborczym numer 4 - Raków, Błeszno (bez Starego Błeszna), Wrzosowiak, Ostatni Grosz. Jacek Krawczyk startuje z listy PO z miejsca numer 3 jako kandydat bezpartyjny. Do zapoznania się bliżej z Jego kandydaturą zapraszamy na stronę internetową www.jacekkrawczyk.pl

z wyrazami szacunku
Redakcja www.stadionckm.com


31.10.2006

Zapraszamy tradycyjnie do galerii ze zdjęciami. Dziś możemy na nich zobaczyć pierwsze fundamenty.

24.10.2006

Nowe zdjęcia czekają w galerii. W chwili obecnej trwają prace związane z montażem szalunków pod wylewkę fundamentu. Prace idą dość sprawnie. Zapraszamy

16.10.2006

Pojawiła się nowa fotorelacja. Zdjęć wyjątkowo skromnie, bo tylko 6. Szczerze mówiąc, to nie ma na chwilę obecną zbyt wiele do pokazania. Stara wieżyczka sędziowska przeszła do historii, pozostały po niej tylko fundamenty. Zapraszamy do oglądania

10.10.2006

Pojawiły się nowe zdjęcia z rozbiórki wieży sędziowskiej. Demontaż idzie sprawnie, choć jest bardziej pracochłonny. Okazało się, że konstrukcja wieży jest wyjątkowo solidnie wykonana, tj. oparta na stalowej konstrukcji. Odpada najprostsze rozwiązanie - użycie ciężkiego sprzętu, który mógłby "przewrócić" fragmenty budynku. Wówczas mogłoby się okazać, że część gruzu spadnie na trybunę centralną, a nikt nie chce ryzykować uszkodzenia siedzisk (pomimo, że są zabezpieczone). Jak widać na zdjęciach zniknął dach i kolejne części budynku. Zapraszamy do galerii.

04.10.2006

Kolejna porcja zdjęć czeka w dziale przebudowa. Jak łatwo zauważyć zniknęło pokrycie dachu, chwilowo jeszcze pozostała stalowa konstrukcja. Zdemontowano także stolarkę okienną. Cały plac budowy został zabezpieczony - zwłaszcza miejsca siedzące na trybunie centralnej.

30.09.2006

Zapraszamy do oglądania kolejnej fotorelacji. Jak widać na zdjęciach trwa demontaż zadaszenia wieżyczki sędziowskiej oraz budowa ogrodzenia placu budowy. Pragniemy zaznaczyć, że nie należy oczekiwać wielkiej liczby zdjęć i związanych z tym opisów, gdyż w chwili obecnej nie są to tak rozległe działania jak podczas prowadzonych prac na całym obiekcie.

26.09.2006

Witamy ponownie, po dłuższej przerwie od momentu zakończenia głównych prac na obiekcie. Zgodnie z ustalonym harmonogramem w chwili obecnej rozpoczął się remont wieżyczki, a dokładnie jej robiórka i stawianie od podstaw. Pracownicy są już obecni od piątki, kiedy to demontowano wewnątrz wieży wszelki sprzęt, tj. aparaturę oświetleniową, pulpit sędziego etc. Dziś pracownicy firmy Kromiss-Bis zdejmowali oświetlenie na wieży sedziowskiej, które założono prowizorycznie na czas sezonu żużlowego. Według wstępnie pozyskanych informacji, całość prac ma się zakończyć około 15. grudnia 2006 roku. Zapraszamy do najnowszej galerii w dziale przebudowa. Fotorelacje będą się pojawiały tradycyjnie co 3-4 dni.


16.07.2006


Zapraszamy do odwiedzania strony www.ckmfoto.com. Znajdziecie na niej opisy meczów, wypowiedzi pomeczowe, wywiady, a przede wszystkim zdjęcia z meczów Włókniarza nie tylko z Częstochowy ale również ze spotkań wyjazdowych.
Polecamy również zapoznanie się z naszym działem LINKI, w którym znajdziecie wiele ciekawych i przydatnych stron - nie tylko o Włókniarzu.


04.07.2006


Witamy ostatni raz przed wakacyjną przerwą związaną z zakończeniem remontu na stadionie. Obiekt jest gotowy na tą część sezonu, pozostaje jeszcze budowa nowej wieżyczki sędziowskiej. Zgodnie z zapowiedziami prace przy niej ruszą zaraz po ostatnim meczu w sezonie, a wraz z nimi nasze fotorelacje. Myślimy, że nastąpi to w połowie września. Do tego czasu strona oraz materiały, które udało nam się zgromadzić będą dostępne - zaznaczamy, że strona nie przestaje istnieć.
W obecnej fotorelacji prezentujemy zdjęcia głównie z klatki dla gości. Zamontowano przezroczystą pleksę odzielającą sektor gości od pozostałej części trybun. Niestety, ale wielkość klatki musi pozostać, gdyż nikt nie potrafił podjąć odpowiednich decyzji, aby ją zmniejszyć, kiedy była jeszcze ku temu okazja. To, że jest za duża każdy sobie zdaje sprawę (chyba oprócz miasta), a najdobitniej pokazuje to ostatni mecz z Atlasem Wrocław. Klatkę dla gości przeznaczono dla... naszych kibiców, aby mogli pomieścić się na trybunach, a kibiców drużyny przyjezdnej przesadzono w mniejszy fragment trybun - bliżej parku maszyn. Klatka wykonana jest bardzo dobrze i solidnie, ale podczas takich meczy nie będzie spełniać swojej funkcji, gdyż siedzieć tam będą... nasi.
Inną sprawą jest kultura kibiców Włókniarza - oczywiście nie zamierzamy uogólniać, aby nikogo nie skrzywdzić. Chodzi o pewną ich część. Po meczu z Atlasem ponownie doszło do szarży po nasypie głównej trybuny. Niestety ochrony już nie było, tak jak przez kilka meczy wcześniej. Kibice połamali niedawno posadzone krzewy oraz rozdeptali nasyp. Oczywiście nie obeszło się bez ulubionego speceru całych rodzin po odwodnieniu trybun. Widok elegancko ubranej kobiety w butach na obcasie ledwo schodzącej po odwodnieniu i ciągnącej do tego za sobą małe dziecko był w naszym odczuciu oburzający. Pomijamy już fakt, że w sytuacji zwrócenia uwagi starszemu mężczyźnie, że nasyp i odwodnienie nie służy do chodzenia usłyszeliśmy "po chodniku i schodach to sobie możemy sami chodzić"... Oczywiście wszystko wypowiedziane w tonie wielkiego obrażenia. Nie zamierzamy nikogo moralizować i pouczać, ale jeśli chcemy, aby ten stadion służył nie tylko nam, ale i naszym dzieciom, to musimy sami o niego zadbać. Zachowanie ochrony, a właściwie jej brak w tym miejscu, jest naszym zdaniem przykładem niedopełnienia obowiązków. Ochrona nie tylko dba o bezpieczeństwo kibiców, ale i o stan obiektu podczas meczu. W tym przypadku, nikt się tym nie zainteresował, pomimo informowania o powtarzającej się sytuacji zbiegania po nasypie. Liczymy, że klub wyciągnie odpowiednie wnioski i ustali z ochroną jak ma działać w tej sprawie.
Jako ciekawostkę przedstawiamy zdjęcie kawałka starego murku oporowego (górnego) jaki zostawiono na szczycie głównego ciagu komunikacyjnego. Uważamy, że to bardzo dobry pomysł, gdyż pozostanie pamiątkowy fragment po starym obiekcie, nikomu nieprzeszkadzający i nieszpecący. Murek pochodzi z końca lat 60-tych ubiegłego wieku.
Dzisiejszy zestaw wiadomości kończymy lepszą informacją. Jak pewnie zauważyliście w fotorelacji pojawiły się trzy zdjęcia. Są to wnętrza pub'u "Na wirażu", który mieści się w budynku klubowym. Uznaliśmy, że nie można pominąć integralnej części kompleksu sportowego. Zwłaszcza, że jest przeznaczony dla fanów czarnego sportu. Kibice mogą po meczach odprężać się korzystając z licznego asortymentu trunków jak i zaspokajać głód serwowanymi obiadami. Dodatkowo w pubie mieści się duży ekran na którym wyświetlane są zawody sportowe. Ostatnio zorganizowano kolację z żużlowcami jako konkursową nagrodę. Zapraszamy do oglądania.


25.06.2006

CZĘSTOCHOWA 21 VI 2006r

OGÓLNOPOLSKA AKCJA PROTESTACYJNA ŚRODOWISKA ŻUŻLOWEGO
Szef Działu Sportowego Telewizji Polskiej
Sz. P. Robert Korzeniowski

Protest

Szanowny Panie Robercie

Jako kibice polskiego sportu żużlowego, zwracamy się do Pana, jako osoby odpowiedzialnej za popularyzację poszczególnych dyscyplin sportowych w paśmie TVP, ze stanowczym protestem przeciwko Pańskiej ignorancji dla sportu żużlowego w ogólnopolskich mediach. Jako kibice żużla, z przykrością obserwujemy wielką niesprawiedliwość medialną ,na Panu Wybitnym Sportowcu ciazy obowiązek promowaniai sportu wszelakiego nie tylko piłka nożna, gromadzi na stadionach i przed telewizorami w naszym kraju, rzesze wiernych kibiców. Również "czarny sport" w Polsce od wielu już lat, przyciąga dziesiątki tysięcy oddanych, kulturalnych, i nade wszystko kochających sport fanów.

Tak Panie Robercie, uświadamiamy Pana, że istnieją miasta w Polsce, w których speedway jest niemalże religią. Religią przekazywaną z pokolenia na pokolenie, z ojca na syna. Pytamy więc. Czy dla Pana naprawdę jesteśmy tak nie zauważalni?! Mówimy więc dość Pańskiej ignorancji dla naszego środowiska! Nie będziemy już nigdy więcej, w przyszłości tolerować Pańskiej i Panu podobnych ślepoty w stosunku do Nas, jak i przede wszystkim w stosunku do osiągnięć naszych reprezentantów.

Uważamy wręcz, że za absolutnie naganne należy uznać fakty, mające miejsce w zeszłym roku, a dotyczące absolutnej ignorancji przez TVP zeszłorocznych osiągnięć polskiego sportu żużlowego na arenie międzynarodowej! Bo jak niby inaczej należy rozumieć to, że podlegający bezpośrednio Panu dział sportowy TVP, o zdobytym przez naszych reprezentantów złotym medalu Drużynowego Pucharu Świata na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu nic lub prawie nic nie wspomniał !!!! Przykłady można byłoby mnożyć. Choćby także zeszłoroczny indywidualny złoty medalista Mistrzostw Świata Krzysztof Kasprzak, również ze strony Pańskich podwładnych nie doczekał się najmniejszego nawet zainteresowania!

Jesteśmy jedną z najliczniejszych w naszym kraju grupą kibiców. Dlaczego więc, mimo tylu spektakularnych sukcesów polskiego żużla na arenach całej Europy, mimo ogromnej rzeszy wiernych kibiców w całej Polsce, do tej pory nie doczekaliśmy się jakiejkolwiek inicjatywy ze strony TVP, zmierzającej do popularyzacji polskiego sportu żużlowego na antenie Telewizji Polskiej?!

Obejmując swoje stanowisko Szefa Działu Sportowego w TVP, mówił Pan, że ma Pan "misję" w propagowaniu sportu na antenie TVP. Więc pytamy. Czy tak właśnie wygląda Pańska "misja"? Dla Pańskiej świadomości Polska nie zaczyna i nie kończy się w Warszawie. Jesteśmy jedną z najliczniejszych grup kibiców w kraju, i zapewniamy Pana, że będziemy walczyć wszelkimi dostępnymi środkami, o dostrzeżenie Nas kibiców "czarnego sportu", stanowiących o potędze całej "żużlowej Polski". A w szczególności przeciwstawiać się będziemy, Pańskiej ignorancji w stosunku do naszych sportów, t.j. żużla, speedrowera, mini-żużla. Dla nas kibiców "czarnego sportu" są to sprawy istotne. W związku z powyższym żądamy podjęcia natychmiastowych działań zmierzających do popularyzacji żużla na antenie Telewizji Polskiej. Między innymi poprzez:
1) prowadzenie bezpośrednich transmisji przez TVP, ze wszystkich żużlowych zawodów rangi międzynarodowej z udziałem naszych reprezentantów
2) podjęcie działań ze strony TVP, zmierzających do przejęcia praw do transmisji żużlowej Ekstraligi od stacji Polsat Sport
3) wyemitowanie programów o historii żużla w Polsce i na świecie i o wybitnych postaciach tego sportu
4) zrealizowanie programu o kibicach pokoleniowych i tych najmłodszych, których w Polsce jest wielu, oj bardzo wielu
5) przybliżenie miast , klubów i obiektów sportowych w Polsce i na świecie

ze sportowym pozdrowieniem

Kibice polskiego sportu żużlowego

————————————
Źródło: www.ckmwlokniarz.pl

19.06.2006


Dziś prezentujemy fotorelację tak jak wcześniej zapowiadaliśmy. Stadion jest praktycznie ukończony. Obecnie trwają ostatnie prace związane z uszczelnianiem dylatacji pomiędzy prefabrylatami. Poza tym na stadionie położono asflat w brakujących jego częściach. Obecnie obiekt przy Olsztyńskiej jest dostępny dla kibiców w 100% podczas rozgrywanych meczy. Powstała także klatka dla gości, która wzbudza wśród kibiców spore niezadowolenie. Oprócz wyników sondy, która pokazuje, że wydzielone miejsce dla przyjezdnych jest "tragicznie wielkie" oraz "stanowczo za duże" (w sumie 94% wszystkich głosów) można było usłyszeć nieprzychylne komentarze fanów CKM podczas meczu z Unią Tarnów. Każdy kto był, widział, że liczba gości nie przekroczyła ok. 70 osób... Pozostała część świeciła pustkami. Szkoda, że osoby odpowiedzialne za nadzór prawny nie dokonały weryfikacji pod kątem nowych przepisów na 2006 rok (znane były już we wrześniu 2005, czyli przed rozpoczęciem inwestycji). Wszyscy mieli nadzieję, że po wpadce z 2,5 metrową siatką nie dojdzie do podobnego scenariusza. Niestety stało się inaczej i możemy się obecnie pochwalić największą klatką dla gości w Polsce. Zapraszamy do oglądania fotorelacji (należy odświeżyć w sytuacji gdyby nie pojawiała się w dziale przebudowa).


10.06.2006

Ponownie dzięki uprzejmości Pawła z Lusterka samochodowe - Naprawa, ul. Warszawska 363/365, 42-200 Częstochowa, www.lusterka.pl posiadamy kolejną lotniczą fotorelację. Dziś dołączamy zdjęcia lotnicze stadionu wykonane w dniu 08.06.2006, czyli podczas zawodów "Złotego Kasku". Zdjęcia zostały wykonane tuż przed włączeniem oświetlenia jak i w czasie zawodów przy blasku jupiterów. Z uwagi na dość późną porę i zapadający zmierzch nie było możliwości wykonania zdjęć w większych ciemnościach, aby efekt był jeszcze lepszy - oczywiście ze względów bezpieczeństwa. Na obiekcie widać także część trybun zajętą przez kibiców - do tej pory na zdjęciach lotniczych świeciły pustkami. Szkoda, że zawody nie przyciągły większej rzeszy fanów czarnego sportu - zdecydowanie lepiej stadion wyglądałby wypełniony po brzegi w dostępnych sektorach. Nie wspominamy już, że świetnie wyglądałoby zdjęcie z kompletem puubliczności (dodatkowym warunkiem jest oddanie do użytku całych trybun). Zapraszamy do galerii oraz przypominamy, że zdjęcia są wyłączną własnością autora i nie mogą być wykorzystywane bez Jego zgody lub administratora strony.
Kolejna planowana fotorelacja ok. 19.06.2006


05.06.2006

Dla pełnego wyjaśnienia sytuacji chcemy przedstawić kilka ważnych rzeczy. Całość artykułów na stronie została przedstawiona po rozmowach w Urzędzie Miasta (w pierwszej kolejności) oraz w klubie. Opieramy się na uzyskanych informacjach - nie na własnej interpretacji. Zaznaczamy, że rozmowa z dyrektorem klubu CKM Włókniarz - Lechem Małagowskim - odbyła się przez telefon i trwała ok. 30 sekund. Dyrektor zapewnił, że udaje się w kwestii klatki dla gości do Urzędu Miasta (był właśnie w drodze) oraz potwierdził, że będzie zabiegał w celu zmniejszenia jej wymiarów do minimalnych 5%. Więcej informacji od dyrektora nie uzyskaliśmy. Pozostałe dane, które zostały zamieszczone w naszym wcześniejszym artykule pochodzą od rzecznika prasowgo klubu CKM Włókniarz - Michała Świącika. Zaznaczamy również, że nigdzie nie nazwaliśmy klatki dla gości "bublem". Uważamy, że klatka spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa i jest wykonywana z należytą dbałością. Jedynym poważnym zastrzeżeniem jakie zgłszaliśmy od początku i czynimy to nadal jest jej nadzwyczaj duży rozmiar. W tej sprawie nie jesteśmy odosobnieni - w sumie 95% kibiców odwiedzających stronę uważa, że klatka jest "tragicznie wielka" oraz "zdecydowanie za duża".
Na koniec chcemy wyraźnie zaznaczyć, że nasza interwencja w sprawie klatki dla gości nie miała nigdy i nie ma na celu skłócenia klubu wraz z inwestorem. Od początku wyrażaliśmy zaniepokojenie w sprawie jej wielkości i zgłaszaliśmy to w Urzędzie Miasta jak i w klubie. Działamy wyłącznie na informacjach pozyskanych z obu źródeł. Uważamy, że sprawa jest do rozwiązania i powinno to nastąpić jak najszybciej przy zaangażowaniu i współpracy obu stron dla dobra kibiców CKM Włókniarz.

——————————
Na koniec bardziej przyjemna informacja. Strona obchodzi dziś swoje pierwsze urodziny i zapewniamy, że nie ostatnie. Przez rok czasu pracy odwiedzono nas 319.281 razy! W czasie największej oglądalności tj. zdjęć z pierwszego włączenia oświetlenia w jednym dniu odwiedzono nas ponad 5.000 razy! Dziękujemy w imieniu redakcji za pomoc w realizacji strony wielu osobom, które bezinteresowanie i nieodpłatnie przyczyniały się do jej rozwoju. Bez nich byłoby to bardzo trudne.
Strona obecnie pracuje w mniejszym tempie niż podczas całego remontu, co jest chyba zrozumiałe. Oczywiście nie zabraknie różnych ciekawostek do czasu budowy wieży sędziowskiej na stronie. Będziemy starali się uzupełniać dział download i nie tylko o kolejne materiały. Czekamy także na fotorelację "z lotu ptaka" po zakończeniu prac na stadionie w czerwcu (jeszcze przed budową wieży sędziowskiej). Myślimy także o przygotowaniu wersji anglojęzycznej strony, tak aby w niedalekiej przyszłości stała się oficjalną stroną Grand-Prix w Częstochowie. Zamierzamy wspierać klub i miasto poprzez materiały zgromadzone na stronie w organizacji GP w naszym mieście. Postaramy się, aby strona promowała nasz obiekt żużlowy w kraju i zagranicą. Jest to dodatkowy atut oprócz pięknego stadionu w stosunku do starających się o licencję BSI innych polskich miast.
Dodamy na zakończenie, że całość zgromadzonych materiałów na stronie zostanie przekazana nieodpłatnie do archiwum Urzędu Miasta na nośniku DVD (tak jak zapowiadaliśmy na początku działalności strony), aby nawet w odległej przyszłości można było obejrzeć udokumentowane prace na obiekcie. Obecnie takich materiałów miasto nie posiada - także archiwalnych.
Jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy do odwiedzin!


Redakcja

02.06.2006

Dziś odbyliśmy rozmowy w CKM Włókniarz na temat klatki dla gości i znamy stanowisko obu stron - klubu jak i Miasta. Są zupełnie sprzeczne ze sobą. Rozmawialiśmy w tej sprawie z rzecznikiem prasowym klubu oraz dyrektorem Małagowskim. CKM Włókniarz ma zgoła odmienne zdanie od tego jakie zaprezentowano nam w Urzędzie Miasta. Klub nie wiedział o kształcie klatki dla gości oraz o jej rozmiarach. KLUB NIE UCZESTNICZYŁ PODCZAS ŻADNYCH WSTĘPNYCH USTALEŃ W PROJEKCIE (tylko inwestor i projektant). Niestety, ale Urząd Miasta także nie pozwolił na żadne korekty projektu. Ponadto klub otrzymał wizualizację do wglądu (bez szczegółów) taką, jaką posiadamy na stronie. Nikt z klubu nie miał NIGDY wglądu w dokładniejsze projekty (takie z jakich korzystają architekci) - co więcej - Urząd Miasta ZAKAZAŁ DOSTĘPU DO SZCZEGÓŁOWYCH MATERIAŁÓW dot. przebudowy stadionu. Stwierdzono, że to sprawa Projektanta i Inwestora. Klub NIE WIEDZIAŁ o montowanej siatce oraz o klatce dla gości - nie miał na ten temat materiałów.
Powyższe informacje nie są naszą fantazją i nie są dowolnie przez nas interpretowane. Podkreślamy, że są to informacje jakie uzyskaliśmy w klubie.
Według naszej opinii, a mamy pełne podstawy, aby tak sądzić oba projekty zawierają błędy, które nie powinny mieć nigdy miejsca. Jak nas poinformowano w klubie podczas remontu stadionu Włókniarza, firmy, które wykonywały prace dokonywały same poprawek i niedoróbek w projekcie, gdyż było wiele nieścisłości... Np. w słupach oświetleniowych brakowało specjalnych "odparowników", które pozwoliłyby parować wodzie, która zbiera się w ich wnętrzu. Miejsce dla inwalidów na stadionie NIE SPEŁNIA SWOJEJ FUNKCJI. Jest zdecydowanie za nisko, a można było zrobić posadzkę znacznie wyżej z podjazdem. Osoba siedząca na wózku inwalidzkim nie zobaczy nic na torze - najwyżej same kaski i moment startu żużlowców. Czy to ma być to udogodnienie? Krzesełka, które wybrano zostały zatwierdzone przez klub (obecny podczas odbioru), po czym otrzymano faksem dodatkową informację (już po zatwierdzeniu), że gwarancja obejmuje krzesełka w przypadku, gdy będą nakrywane po każdym meczu! W przeciwnym razie traci się na nie gwarancję. Czy ktokolwiek wyobraża sobie nakrywanie każdego krzesełka materiałem po meczu? To jest absurd.
Chcielibyśmy zaznaczyć, że podobnie wygląda sytuacja z projektem stadionu RAKOWA stworzonym przez tą samą firmę SPAK. Zzaproszono przedstawicieli kibiców i przedstawiono im wizualizację. Jak napisał jeden z nich "zaznaczaliśmy nasze sugestie w sprawie projektu, i nie zostaly one przez projektanta uwzględnione." Ciekawe czy w tym projekcie też jest klatka na 2.000 miejsc? Kibic po obejrzeniu projektu stadionu Rakowa dodał: "jak zobaczyliśmy ten projekt to nie wiedzieliśmy czy sie smiać czy plakać."
Szkoda, że takie informacje dotarły do nas dopiero dziś i nie ujawniono ich wcześniej. Zapewne udałoby się zapobiec pewnym błędom, o których nie mieliśmy nawet pojęcia. Zabrakło większej współpracy Urzędu Miasta z klubem - to nie tylko nasza opinia, ale i klubu. Całość tych zdarzeń nie zmienia faktu, że wciąż dysponujemy najnowocześniejszym stadionem żużlowym i uznawanym za najpiękniejszy. Nawet takie wpadki i nieporozumienia tego nie zmienią. Liczymy, że przynajmniej w projekcie stadionu Rakowa urzędnicy usiądą ponownie do rzetelnej dyskusji z władzami klubu RKS, przedstawicielami kibiców Rakowa i przyjmą ich propozycje zmian w projekcie. Oczywiście udostepniając bardziej szczegółowe plany niż tylko wizualizacje, na których brakuje wiele istotnych elementów.

01.06.2006

Tak jak zapowiadaliśmy zajmiemy stanowisko po przeanalizowaniu całej sytuacji oraz obowiązujących przepisów prawnych. Niestety, ale mamy rację odnośnie błędu jaki popełniono przy budowie klatki dla gości. Opierając się o uchwałę Zarządu Głównego PZM z dnia 24.09.2005 roku w sprawie licencji dla klubów Ekstraligi Żużlowej należy stwierdzić na podstawie § 9 ust. 2 pkt 7 że:
" klub jest zobowiązany do stworzenia udogodnień dotyczących wejścia i przyjęcia kibiców drużyn gości oraz zapewnienia minimum 5% miejsc dla nich, "
Oznacza to, że nie doszło do złamania przepisu uchwały, ale wykazano się nadzwyczajną nadgorliwością (lub brakiem rozsądku) budując klatkę dla gości, która w chwili obecnej zajmuje ok. 15% całości stadionu (8 sektorów). Przedstawiając obrazowo mamy największą klatkę dla gości w Polsce (zarówno dla sportu żużlowego jak i piłki nożnej), która pozwoliłaby uzyskać wymóg 5% dla stadionu o pojemności 40.000... Przypominamy, że stadion obecnie liczy 16.800 miejsc, a całkowita liczba siedzisk dla gości musi być liczona od ilości 19.100. Obecnie miejsca dla kibiców CKM Włókniarz pozostaje 14.800 - co nie jest dużą liczbą. Oczywiście tyle pozostanie jeśli Policja nie wydzieli pasa bezpieczeństwa nakazując likwidację krzesełek najbliżej klatki - tak jak miało to miejsce w Kielcach na nowym stadionie. Wówczas "wypadło" ok. 500 miejsc... U nas przyszła klatka dla gości kończy się po obu stronach w środku sektorów - co stwarza duże prawdopodobieństo, że właśnie może dojść do takiego działania ze strony Policji. Pozostałoby zatem 14.300 miejsc... Jak widać rozmiary klatki są znacznie przesadzone, a wystarczyłoby regulaminowe 955 miejsc (niecałe 4 sektory). Poniżej przedstawiamy zdjęcie z zakresem jaki obejmie klatka dla gości (wizualizacja dzięki www.wlokniarz.net)

Oświetlenie


TUTAJ - rozmiar większy zdjęcia


Każdy kto ogląda mecze na naszym obiekcie doskonale sobie zdaje sprawę, że kibiców drużyny gości nie ma więcej jak 200 osób - najczęściej ich liczba oscyluje w granicach 50 osób (jeden autokar). Zadajemy sobie pytanie, czy klub wiedział o tej całej sytuacji? Urząd Miasta twierdzi, że "nie widzi problemu" i uznaje całą sprawę za naszą fantazję kierując jednoczesnie w stronę klubu. Jutro postaramy się porozmawiać o tym w klubie, w związku z budową gigantycznej klatki dla gości. Cała sytuacja przypominą tą wcześniejszą z siatką ogrodzeniową. Wówczas też nikt nie sprawdził obowiązujących przepisów. Każdy z nas miał nadzieję, że do takiej sytuacji już nie dojdzie. Dziś też zamieścimy sondę w tej sprawie, abyście mogli wyrazić swoją opinię za pomocą głosów oraz zostawić komentarz.

31.05.2006

Zapraszamy do oglądania nowej, długo wyczekiwanej fotorelacji z przebudowy. Prace na obiekcie zbliżają się systematycznymi krokami ku końcowi i do meczu z Tarnowem powinniśmy się spodziewać gotowego stadionu. W chwili obecnej trwają prace przy budowie klatki dla gości, uszczelnianiu dylatacji, montażu poręczy na schodach wejściowych oraz przygotowywaniu górnego ciągu komunikacyjnego do położenia asfaltu. Spośród tych wszystkich prac największe zdziwienie i kontrowersje budzi przygotowywana klatka dla gości. Według naszych obliczeń przeznaczono dla ekip przyjezdnych ponad 2000 miejsc! Stanowi to ponad 10% wszystkich miejsc na stadionie - trzeba liczyć miejsca z drugiego etapu (19.100). Na chwilę obecną jest to ok. 15% wszystkich miejsc z dostępnych 16.800. Wizualnie jest to 7 sektorów + 2 razy po pół sektora - czyli aż 8 sektorów. Zastanawiamy się dlaczego tyle miejsca przeznaczono dla kibiców gości. Niestety nie spotkaliśmy nikogo, kto wytłumaczyłby tą sprawę. Czyżby znów popełniono błąd i oparto się o stare przepisy piłkarskie lub stare przepisy PZMot'u? W chwili obecnej nie możemy zająć żadnego stanowiska - musimy przeanalizować dokładnie obowiązujące przepisy - jaki wymóg jest postawiony w sporcie żużlowym w tej kwestii. Patrząc jednak na obowiązujące przepisy w piłce nożnej, można zauważyć, że PZPN zaleca na 2006/2007 rok co najmniej 5% miejsc z całej puli miejsc na stadionie ["Co najmniej 5% (pięć procent) łącznej liczby miejsc na stadionie przewidzianej w stosownym certyfikacie musi być udostępnione kibicom drużyny gości w oddzielnej strefie."] Czyżby sport żużlowy postawił wymóg 10%? A może to po słynnej aferze z siatką ogrodzeniową kolejne niedopatrzenie ze strony inwestora - tyle, że nieodwracalne i bardziej uciążliwe dla naszych kibiców. Niebawem dowiemy się więcej na temat obowiązujących przepisów w tym zakresie oraz postaramy się porozmawiać w Urzędzie Miasta w tej sprawie.

22.05.2006

W dziale przebudowa prezentujemy zapowiadaną fotorelację. Prace w pierwszym etapie są na ukończeniu i już w czerwcu możemy się spodziewać oficjalnego oddania obiektu. Niemalże na całym stadionie zostały zamontowane plastykowe krzesełka oraz jest już gotowa mała trybunka. Jak widać na zdjęciach po zniszczonej murawie w trakcie remontu nie ma śladu - całość pokrywa nowa trawa. Trwają także prace przy uszczelnianiu dylatacji pomiędzy prefabrykatami. W szczeliny wciskana jest specjalna gąbka, a następnie pokrywana silikonem. Takie prace zostaną wykonane na całym obiekcie. Na wysokości drugiego łuku górny ciąg komunikacyjny trybun jest przygotowywany do położenia asfaltu. Powstają także w dwóch miejscach poprzeczne murki, które jak się domyślamy (nie mamy oficjalnej informacji) posłużą jako podstawa ogrodzenia klatki dla gości. Dodaliśmy także jedno zdjęcie do podstrony z monitoringiem (dział projekt - tabelka) na którym przedstawiamy obrotową kamerę. Zapraszamy do oglądania (gdyby nie pojawiły się po wejściu zdjęcia lub cała galeria to należy odświeżyć)

17.05.2006

Dziś prezentujemy w dziale projekt (w tabelce) zdjęcia z centrum monitoringu, które znajduje się w wieży sędziowskiej. Cały system pracuje przez 24 godziny na dobę, chroniąc stadion jak i cały teren przyległy. Cały obiekt jest monitorowany przez 16 kamer - 3 obrotowe umieszczone na stadionie (wieża sędziowska + dwa maszty oświetleniowe) oraz 13 kamer statycznych, które monitorują cały teren przyległy do stadionu. Kamery przekazuja kolorowy obraz w bardzo dobrej rozdzielczości, o dużych mozliwościach "zoom". Dzięki temu z łatwością można zidentyfikować dowolna osobę na stadionie jak i poza nim. Obraz zapisywany jest w centrum na specjalnym dysku i przechowywany przez długi okres czasu. Dodamy, że kamery obrotowe (jak i statyczne) zabezpieczone są specjalnymi osłonami, chroniącymi przed wandalizmem. Kamery obrotowe sterowane sa z łatwością za pomocą specjalnego joystick'a. Obraz pokazywany jest na 3 monitorach. Główny pokazuje podgląd z 16 kamer jednoczesnie, podzielony na małe ekrany, pozostałe dwa obraz z wybranej dowolnie kamery.
Jako ciekawostkę chcemy podać, że firma ochroniarska zabezpieczająca zawody montuje dodatkowo własne kamery (z tego co zaobserwowaliśmy nie więcej jak dwie), które kieruje w interesujące ją części obiektu.
Jeśli nie widać w tabelce nowo dodanej pozycji o nazwie "Monitoring całego obiektu - 24 h na dobę" prosimy o odswieżenie strony. Powinno pomóc.


14.05.2006

Po wczorajszym meczu musimy przyznać, że nastąpiła znacząca poprawa w zachowaniu kibiców na stadionie oraz w działaniach ochrony. Cieszymy się z tego, że na stadionie zapanował porządek, choć pojawiła się "rysa na szkle", o której wspomnimy dalej. Na początku chcemy poinformować, że zorganizowana grupa kibiców Ultras wywiesiła spory transparent o treści "Przepraszamy i żałujemy". Myślimy, że każdy z nas potrafi wybaczyć to zachowanie i liczymy, że więcej się nie powtórzy podobna sytuacja. Zaobserwowaliśmy także prawidłowe poruszanie się kibiców alejkami pomiędzy rzędami oraz wewnętrznymi ciągami komunikacyjnymi. Nie widzieliśmy, aby ktokolwiek stał na krzesełkach. Szkoda, że tak nie mogło być od początku, wówczas obeszłoby się bez afery. Liczymy, że takie zachowanie jak na meczu z Unią Leszno stanie się normą na naszym stadionie. Nie napotkalismy także osób spożywających alkohol na obiekcie oraz pod wpływem alkoholu, co świadczy o tym, że ochrona dokładniej kontrolowała wchodzących. Po ostatnim wyścigu wzdłuż górnego nasypu pojawili się ochroniarze, a cały nasyp został odgrodzony taśmą. Niestety - tu pojawia się wcześniej wymieniony problem. O ile taśma i sami ochroniarze działali prewencyjnie na większość wychodzących, o tyle znalazło się kilkunaście osób w różnym wieku, które i tak przekroczyły taśmę, obok stojącego i nie reagującego ochroniarza. Oczywiście "szarża" rozpoczęła się po odpływie korony, który przypominamy nie służy do tego celu. Zdarzenie miało miejsce w okolicy odpływu położonego blisko budek/straganów z jedzeniem. Liczymy, że na kolejnym meczu ochrona stojąca na nasypie (co jest bardzo dobrym rozwiązaniem - i wnioskowaliśmy o to) będzie BARDZIEJ EGZEKWOWAĆ od takich osób wymagane zachowanie.
Na koniec jeszcze jeden istotny problem w naszej opinii i nie tylko. Uważamy, że ustawianie budek/straganów z jedzeniem na koronie stadionu jest nieprzemyślanym działaniem. Miejsce w którym stoją powoduje zawężenie i tak nienajszerszego przejścia w tym miejscu prowadzącego do głównego wyjścia. Przypominamy, że budki stoją na wysokości głównego sektora, na którym siedzi najwięcej osób i z którego najwięcej się przemieszcza w trakcie przerw jak i po meczu. Po zawodach w tym miejscu tworzą się olbrzymie korki, przez co opuszczanie obiektu trwa znacznie dłużej. Uważamy, że wszelkie budki z jedzeniem powinny być zlokalizowane u podnóża korony stadionu, gdzie jest wystarczająco miejsca. Wóczas każdy chętny szybko zejdzie po hot-doga czy inny przysmak i wróci. Nie będą się tworzyły kolejki i nie będzie tarasowania tego newralgicznego punktu. Całość korony obiektu powinna być oczyszczona z wszelkich budek/straganików, a tym bardziej okolice wieży sędziowskiej. Liczymy na pozytywną reakcję klubu w wyżej wymienionych sprawach. Wszystkim nam zależy na dobrych zawodach żużlowych w miłej atmosferze, zachowaniu względnego porządku oraz ułatwianiu życia kibicom.


13.05.2006

Porządek musi być

W trosce o bezpieczeństwo na stadionie zarząd CKM Włókniarz poczynił pewne kroki w tym kierunku.
I tak od dzisiejszego spotkania obowiązuje:

- Zakaz wnoszenia i używania materiałów pirotechnicznych. Zakaz obowiązuje do    odwołania.

- Zakaz wnoszenia napoi w butelkach powyżej 0,5 litra, a te, które są wnoszone    muszą być fabrycznie zamknięte.

- Osoby spożywające alkohol na stadionie będą z niego usuwane. To samo dotyczy   osób pod wpływem alkoholu.

- Prosimy też o nie stawanie nogami na siedliskach. Osoby, które zostaną    sfilmowane w takiej sytuacji będą odpowiadały za niszczenie obiektu.

Jest też wiele uwag, co do sektora centralnego. Są kibice, którzy zajmują nie swoje miejsca i mimo interwencji osób z biletem na dane miejsce nie ustępują.
Nowy stadion jest dla kibiców i to właśnie to środowisko ma między innymi dbać o niego.
Prosimy, więc państwa o kulturalne zachowanie.

Rzecznik Prasowy CKM Włókniarz Częstochowa
Michał Świącik

Żródło: www.ckmwlokniarz.pl

13.05.2006

Przepraszają za zniszczenie stadionu

Kibice, którzy podczas meczu z Polonią Bydgoszcz zniszczyli foteliki na stadionie, chcą zrekompensować straty klubowi. - Odpracujemy wszystko z nawiązką - zapowiada ich przedstawiciel Marek Juraszczyk.

Do redakcji "Gazety" zadzwonił dyrektor Włókniarza Lech Małagowski: - Mam dobrą wiadomość. Przyszli do mnie kibice, przeprosili za to, co się stało w ich sektorze, i zapowiedzieli, że taka sytuacja się nie powtórzy. Chcą też pokryć starty. Cieszymy się, że poczuli się odpowiedzialni, bo już myślałem, że sprawę będziemy musieli załatwić w inny sposób. Zależy nam na tym, aby współpraca układała się dobrze - tak jak to miało miejsce wcześniej.

Dzięki monitoringowi Włókniarz miał możliwość znalezienia winnych. Dyrektor zapowiadał, że klub skieruje przeciwko nim sprawy do sądu i nałoży zakazy uczestniczenia w meczach. Teraz odstąpi od tych drastycznych kroków.

- Traktujemy sprawę jako niezamierzony incydent i wierzymy, że taka sytuacja nie będzie już miała miejsca - dodaje Małagowski. - Zresztą w sobotę jest mecz z Unią Leszno i mamy nadzieję, że kibice stworzą wspaniałą atmosferę i tym, razem nie będzie żadnych zgrzytów. Nasza reakcja była stanowcza, ale myślę, że każdy gospodarz by się tak zachował.

Rozmowa z Markiem Juraszczykiem

Tadeusz Iwanicki: Mecz, na którym doszło do zniszczeń, odbył się kilka dni temu, a z klubem porozumieliście się dopiero teraz. Dlaczego wasza reakcja była spóźniona?

Marek Juraszczyk, przedstawiciel zorganizowanej grupy kibiców, która zajmuje miejsca na pierwszym łuku stadionu: To ja dążyłem do tego, żeby różne grupy kibiców połączyły się w jedną i myślę, że mi się to udało. Mam 47 lat, można powiedzieć, że jestem ich przedstawicielem. Pracuję poza Częstochową i zwyczajnie nie mogłem od razu zająć się sprawą. My jednak spotkaliśmy się zaraz po meczu. Powiedzieliśmy sobie, że wyszło nie tak i trzeba będzie to jakoś naprawić. Bo to był wypadek przy pracy. W czwartek podjęliśmy decyzję, że zrekompensujemy straty klubowi. Tych młodych ludzi nie zawsze stać na zapłacenie za foteliki, ale chcą z nawiązką wszystko odpracować. Zresztą oni nieraz pomagali klubowi. Jak mało komu zależy im na Włókniarzu.

Przyzna Pan, że zapalanie rac i ustawianie ich na fotelikach nie było rozsądne?

- Race miały się wypalić tylko do połowy, zresztą tak było na wcześniejszych meczach. Teraz wypaliły się do końca, plastik zaczął się topić i stało się. Próbowaliśmy gasić tym, co mieliśmy w rękach, nawet oranżadą, ale nic to nie dało. Zapaliły się też serpentyny, ale chcę sprostować jedną informację: flagi zostały nietknięte.

Rozumiem, że nie zgadzacie się z krytyką, jaka na was spadła?

- Nie jest do końca słuszna. Czujemy się winni i bijemy się w pierś, ale zapewniam, że to nie było zamierzone działanie. Zrobiło mi się przykro, gdy usłyszałem, że jesteśmy chuliganami. Moje zdanie jest takie, że każdy, kto coś robi, ma jakąś wpadkę. My bawimy się pirotechniką. Chcemy podnieść zawodnikom adrenalinę i sprawić, by mecze miały efektowną oprawę.

Jak będzie 13 maja?

- Nie lubimy się powtarzać, dlatego wymyślimy coś nowego.

Żródło: www.gazeta.pl

10.05.2006

Po wczorajszym artykule mamy już pewne działania ze strony Ultras. Dziś mają nadzwyczajne spotkanie w sprawie ostatniego wydarzenia. Wyrażają też ubolewanie w związku ze zniszonymi krzesełkami oraz zamierzają poczynić wszystko co możliwe, aby naprawić zaistniałe szkody - włącznie z poniesieniem kosztów. Ich działanie, po wyrażeniu skruchy należy potraktowac jako lekkomyslność i nauczkę dla wszystkich. Mamy nadzieję, że uda się na przyszłość zapobiec podobnym sytuacjom. Sprawa zostanie prawodopodobnie zakończona polubownie - nikomu nie zależy na odstraszaniu kibiców robiących oprawy. Ważne, aby zachowywali się na obiekcie w przyszłości jak należy - w tym celu będziemy zabiegać o ustalenie kilku istotnych zasad. O całości działań będziemy informować w porozumieniu z UF. Usuneliśmy również zdjęcia na prośbę ich autora. Uważamy to za pierwszy krok prowadzący do poruzmienia w tej sprawie.
Poza tym chcielibyśmy zwrócić uwagę na jeszcze jeden istotny fakt. W sytuacji, gdy kibice wołali ochronę obiektu i osoby stojące na murawie wskazując pożar nikt nie zareagował. Dopiero jeden z kibiców przeskoczył przez ogrodzenie i ugasił palące się (sporym ogniem) serpentyny, które mogły spowodować zapalenie się bandy i znacznie większy pożar na obiekcie. Dlaczego nie było żadnej reakcji ze strony osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo? Dlaczego to kibic biegnący na murawę po gaśnicę musi tłumić pożar? Tę sprawę również powinien wyjaśnić klub, aby w przyszłości uniknąć podobnych sytuacji.


09.05.2006

Przed meczem z Bydgoszczą planowalismy zrobić fotorelację z remontu stadionu tak jak zazwyczaj (padło na wtorek). Nikt jednak z nas nie spodziewał się, że będziemy zmuszeni zrobić tak przykre zdjęcia. Tym bardziej, że to drugi mecz na tym stadionie, a cały obiekt jeszcze nie został oddany do użytku. Za widoczne poniżej zniszczenia

TUTAJ ZDJĘCIA

odpowiadają niestety najwierniejsi kibice - Ultras, a być może i Fan Club z którym razem siedzą. Jak wiadomo na meczu zostały odpalone "wulkaniki", które bez wyobraźni umieszczono na plastykowych krzesełkach. Spowodowało to zniekształcenia siedzisk, a w niektórych miejscach nawet dziury. W sumie uszkodzonych zostało ok. 30 krzesełek w dwóch rzędach 22-go podsektora. Oczywiście powiadomiliśmy wszystkie służby - ochronę obiektu (która o tym nie wiedziała, bo nie widać zniszczeń siedzisk w centrum monitoringu - dopiero po naszej interwencji sprawdzono), kierownictwo klubu jak i dyrektora. Wszyscy winni odpowiedzą za zniszczenia, gdyż krzesełka nie należą do najtańszych. Prawdopodobnie odpowie też osoba z ochrony, która stała w tamtym mmiejsu lub kierownik ochronny tego odcinka. Nie do nas należy wymierzanie kary oraz wskazywanie winnych - myślimy, że klub jak i właściciel obiektu sobie poradzą z tą sprawą. Tym bardziej, że przygotowywany jest zapis monitoringu z meczu i każda osoba zostanie ustalona. Ponadto informujemy, że dzięki uprzejmości strony www.wlokniarz.krv.pl dysponujemy zdjęciami (ogólnymi) przedstawiającymi zachowanie w tym sektorze - łącznie z ochroniarzem, którego bardzo łatwo zidentyfikować (naganny jest brak reakcji na przyzwolenie stania na krzesłach jak i odpalenie materiałów pirotechnicznych na plastykowych siedziskach).
Ostatnie trzy zdjęcia z naszej dzisiejszej fotorelacji pokazują końcowe prace korygujące przy ziemnym nasypie, który został stratowany przez stado kibiców. Całośc została na nowo wyprofilowana i specjalnie zwałowana. Na całym zboczu posiano trawę oraz zasadzono wzdłuż górnego ciągu komunikacyjnego niewielki żywopłot, który w przyszłości ma odgradzać zbocze - oczywiście o ile nie zostanie wcześniej zniszczony i zdeptany po kolejnym meczu.


07.05.2006 / 08.05.2006

Włókniarz Częstochowa pokonał dziś po bardzo dobrej jeździe Polonię Bydgoszcz w stosunku 54:36. O ile możemy być zadowoleni z postawy naszych żużlowców o tyle wiele do życzenia pozostawia zachowanie niektórych kibiców, przez co teraz musimy ostro część z nich skrytykować. Po ostatnim wyścigu wiele osób (możnaby powiedzieć dziesiątki) zamiast skorzystać z nowo wybudowanych ciągów komunikacyjnych, ruszyło szturmem "na przełaj" rozdeptując świeżo wyprofilowane zbocze korony. Takie zachowanie nie przystoi porządnym kibicom, zwłaszcza, że 10 metrów obok znajdowały się schody. Jednak najbardziej uwłaczającym widokiem był rajd kilkunastu osób (w tym kilku osób w wieku ok. 40 - 45 lat - wydawałoby się rozważnych z racji wieku) po zewnętrznym odwodnieniu korony stadionu! (TUTAJ - tak wygląda odwodnienie) Zostały one zbudowane aby odprowadzać wodę z korony obiektu i nie są przystosowane do chodzenia po nich! Po kilku takich meczach i zejściach rozsypią się i nie będą w stanie spełniać swojej funkcji. Jak widać, niewiele osób wie do czego służą schody i jak należy opuszczać obiekt. Później jesteśmy świadkami wszczynania w lokalnej prasie hałasu z powodu "problemu opuszczenia obiektu". W ramach uzupełnienia podamy, że nikt z nas nie miał problemu z opuszczeniem obiektu po żadnym z rozegranych do tej pory meczy i nie zachowywał się jak w przedstawionej sytuacji. Ponadto podczas meczu można było zauważyć świetnie prowadzony doping przez grupę Ultras. Wszystko byłoby w porządku gdyby część z tych kibiców nie stała na krzesełkach tylko na przejściach pomiędzy nimi. Niestety, ale nawet kilkanaście osób obciąża swoim zachowaniem całą grupę i członkowie Ultras musza sobie z tego zdawać sprawę - wszystko było doskonale widoczne. Jest jeszcze niewyjaśniona sprawa drobnego pożaru, który wybuchł w pasie bezpieczeństwa, ale w tej chwili nie mamy żadnych informacji na ten temat - kierujemy się tylko tym co widzieliśmy. Całe szczęście, że jeden z kibiców zareagował szybko i pobiegł po gaśnicę stojącą na murawie. Dzięki temu nie doszło do zapalenia się i uszkodzenia pneumatycznej bandy (a może i kilku następnych). Kolejną sprawą o której można było przeczytać na forum Gazety Wyborczej w Częstochowie jest wydłubywanie przez kibiców zaślepek z plastykowych krzesełek. Cały czas się zastanawiamy do czego mogą być przydatne te zaślepki - nie jesteśmy w stanie pojąć zachowania takich osób. Zapewniamy, że są przytwierdzane na zatrzaski wewnętrzne i trzeba się trochę namęczyć, aby je stamtąd wydłubać. Należy to nazwać po imieniu, czyli - wandalizmem. Patrząc na nienapawające optymizmem zachowanie części kibiców - podczas jak i po meczu jesteśmy pełni obaw czy ten stadion nie będzie zdewastowany (kawałek po kawałku) w ciągu kilku najbliższych lat. Mamy nadzieję, że osoby zarządzające stadionem zrobią w końcu użytek z monitoringu i że nie jest on zamontowany tylko dla ozdoby. Oczywiście powyższy artykuł nie obciąża wszystkich kibiców tylko część (niewielką, ale jednak), która odpowiada poprzez swoje zachowanie za zniszczenia (mniejsze lub większe) obiektu w chwili obecnej. Normalny kibic w cywilizowanym kraju nie zachowuje się jak w przedstawionych przypadkach.
------------
Po obublikowaniu naszego artykułu okazuje się, że jeden z kibiców piszący na forum Gazety Wyborczej twierdzi, że widział jak jeden z wandali "strzelał z procy do lamp oświetleniowych na stadionie". Uważamy, że jest to żenujące zachowanie i wyrażamy coraz większe obawy o stan obiektu w niedalekiej przyszłości. Czekamy na reakcję klubu i dokładne prześledzenie zapisu monitoringu.
------------

Pragniemy tez poinformować, że do działu download zostały dodane dwa filmiki - fala meksykańska oraz pokaz sztucznych ogni. Oba z meczu z Rybnikiem. Prosimy o wyrozumiałość w sprawie jakości i stylu nagrania - nie jest doskonały i był robiony za pomocą aparatu fotograficznego. Jeśli ktoś posiada lepsze prosimy o kontakt.

Na koniec dodamy, że zmieniliśmy tło całej strony - teraz strona powinna być bardziej czytelna i przyjemna dla oka.

05.05.2006

Dodaliśmy do działu "Projekt" małą galerię zdjęć z odbioru stadionu przez przewodniczącego Kolegium Sędziowskiego GKSŻ - Jerzego Kaczmarka. Przyznanie licencji miało miejsce 03.04.2006 roku, ale dopiero teraz zamieszczamy zdjęcia. Zostały wykonane dość przypadkowo (stąd ich niewielka ilość) podczas jednej z fotorelacji. Wówczas nie zdawaliśmy sobie sprawy, że właśnie ta uwieczniona na zdjęciach grupa osób prowadzi oficjalny odbiór stadionu. Zdjęcia są w tabelce podpisane jako "Wizytacja obiektu i przyznanie licencji - 03.04.2006". Jeśli się nie pojawiło po kliknięciu w dział "Projekt", to należy odświeżyć podstronę (czasami wystarczy raz, czasem potrzeba kilka razy). Kolejna fotorelacja z remontu najprawdopodobniej we wtorek. Podczas długiego weekendu nic się nie zmieniło, gdyż pracownicy mieli wolne, natomiast w niedzielę jest mecz na naszym stadionie z Polonią Bydgoszcz i przeważająca liczba osób oceni postęp prac "na żywo". Do czasu zapowiadanej fotorelacji może się jeszcze nam uda dodać filmik pokazujący falę meksykańską z meczu z Rybnikiem oraz filmik z pokazu sztucznych ogni. Zapraszamy

28.04.2006

Zgodnie z wczorajszą obietnicą dodajemy nowe zdjęcia do działu przebudowa. W chwili obecnej cały pierwszy łuk posiada zamontowane krzesełka. Ponadto górny ciąg pieszy został pokryty w całości asfaltem na odcinku od wieży sedziowskiej aż do parku maszyn. Wykonano też specjalne odwodnienia, które można zauważyć na pierwszym zdjęciu. Na drugim łuku pierwszym wirażu trwa montowanie prefabrykatów, ale jest to już końcowa faza. Według naszej oceny prace z tym związane powinny się zakończyć jutro, lub zaraz po przerwie świątecznej - wówczas i tam rozpocznie się montaż krzesełek oraz budowa tzw. klatki dla gości.

27.04.2006

Dziś prezentujemy specjalną fotorelację - chodzi oczywiście o zdjęcia lotnicze. Mamy je dzięki uprzejmości Pawła z Lusterka samochodowe - Naprawa, ul. Warszawska 363/365, 42-200 Częstochowa, www.lusterka.pl
Zostają dodane do naszej galerii z datą wczorajszą - zgodnie z czasem wykonania. Dotarły do nas dopiero dziś i zapewniamy, że jutro też się ukaże drobna fotorelacja, wykonana w sposób tradycyjny (około 10 zdjęć).


22.04.2006

Zapraszamy do oglądania nowej fotorelacji z odbudowy stadionu. Prace postepują zgodnie z harmonogramem i wbrew wcześniejszym pogłoskom na stadionie sporo się dzieje. Na wstępie pragniemy poinformować, że beton wylany na koronie stadionu oraz krzywe krawężniki, które wzbudziły wiele kontrowersji były tymczasowym rozwiązaniem. Miało to umożliwić dopuszczenie obiektu do rozegrania meczu z Rybnikiem. Górny ciąg komunikacyjny na koronie nie mógłby pozostać wyłożony kamieniami - musiał zostać utwardzony. W tym celu zrobiono prowizoryczną wylewkę (na własny koszt wykonawcy) na części korony dostępnej dla kibiców. W tej chwili trwa jej demontaż, a właściwie zrywanie. Prace przebiegają szybko i sprawnie - już zamontowano nowe krawężniki oraz przygotowano podłoże. Trwa układanie warstwy kamieni oraz ubijanie podłoża. W ciągu paru dni zostanie położony dywanik asfaltowy o grubości ok. 7 cm. Z informacji, które uzyskaliśmy, odbiór asfaltu ma się odbyć w czwartek. Górny ciąg komunikacyjny będzie też specjalnie odwodniony - w tym celu na zboczach korony powstają specjalne odpływy, które będą prowadziły wodę do studzienek. Te następnie do specjalnego zbiornika, który znajduje się za jedną z trybun (można go zauważyć na jednym ze zdjęć). Tam też spływa woda , która jest odporowadzana przez cały system odwadniania trybun. Na odzielonym łuku trybun pojawili się pracownicy montujący kolejne siedziska. W tej chwili przybyły dwa nowe sektory zapełnione krzesełkami. Do najbliższego meczu trybuna jednak nie zostanie oddana do użytku i dalej będzie traktowana jako plac budowy, choć wielce prawdopodobne jest rozwiązanie takie jak na ostatnim meczu, kiedy to wpuszczono kibiców właśnie w te sektory.
Pragniemy też poinformować, że zmieniła się długość toru w związku z przesunięciem wewnętrznego krawężnika. Obecna długość toru wynosi 368 metrów, a wcześniej były to 362 metry. Spowodowało to zmianę geometrii toru, a co za tym idzie zmianę jego rekordu. Nowym rekordzistą został Sebastian Ułamek z czasem 66,37 sek. Poprzedni rekord, niepobity od 2002 r. należał do Ryan'a Sullivan'a i wynosił 62,79 sek


20.04.2006

Dodaliśmy do działu "Download" dzięki uprzejmości częstochowskiej telewizji internetowej www.zmiasta.pl filmik z oficjalnego otwarcia obiektu (jeśli nie widać to prosimy odświeżyć). Niebawem planujemy zamieścić filmik pokazujący falę meksykańską z meczu z RKM Rybnik oraz filmik z pokazu sztucznych ogni. W planach mamy także dodanie scan'u okolicznościowego biletu z otwarcia obiektu oraz okolicznościowej pieczęci.
Chcielibyśmy także poruszyć pewną sprawę. Jak dobrze wiadomo nasi zawodnicy maja nowe kewlary. Jednak zauważyliśmy na nich brak pewnego ISTOTNEGO elementu w porównaniu do prezentowanych planów
(TUTAJ WZÓR KEWLARA). Jak widac patrząc z perspektywy zawodnika ma on na lewej piersi herb klubu, natomiast na prawej jest umieszczony HERB MIASTA CZĘSTOCHOWY. Patrząc na kewlary zaprezentowane w Rzeszowie oraz te w których zawodnicy startowali w meczu z Rybnikiem TUTAJ można zauważyć na prawej piersi zawodnika PUSTE, BIAŁE POLE. Czy to niedbalstwo? Brak identyfikacji z miastem? A może miejsce dla potencjalnego sponsora? Dla porównania siatkarze AZS oraz koszykarze Tytana mają herb miasta na swoich strojach. Naszym zdaniem miastu należy się umieszczenie herbu w należytym miejscu, choćby ze względu na wkład poczyniony w remont obiektu. Nie wspominamy tu już o samym pochodzeniu drużyny... Mamy nadzieję, że to zostanie naprawione do najbliższego meczu.

18.04.2006

"Czujcie się jak w domu, ale szanujcie i dbajcie o niego jak o własny dom" - M. Maślanka

Zapraszamy tym razem do działu "Projekt", gdzie umieścilismy zdjęcia z wczorajszego oficjalnego otwarcia stadionu (podstrona jest umieszczona w tabelce). W galerii jest 25 zdjęć - od momentu szczelnego wypełnienia trybun przez kibiców, aż do pokazu sztucznych ogni.
Wiele osób pyta - co stanie się ze stroną po remoncie? Chcemy uspokoić i zarazem zapewnić, że strona nie zniknie. Poza tym remont jest wciąż niezakończony. Fotorelacje będą się ukazywały z tygodniową częstotliwością, gdyż nie ma potrzeby częściej. Postaramy się także o różne ciekawostki - planujemy umieścić zdjęcia z odebrania stadionu przez pana Kaczmarka, zdjęcia z obecnego stanu wieżyczki sędziowskkiej (wewnątrz), zdjęcia lotnicze jak obiekt będzie ukończony. Poza tym na przełomie września i października rozpoczyna się budowa nowej wieżyczki sędziowskiej wraz z zadaszeniem membranowym. Przez okres wakacji (od czerwca - po zakończeniu pierwszego etapu) strona najprawdopodobniej zostanie dołączona do oficjalnej strony Włókniarza jako dział "Stadion". Będzie pełnić funkcję informacyjną dla kibiców gości, którzy będą chcieli odwiedzić nasz obiekt - m.in gdzie leży w Częstochowie stadion i jak dojechać (już to jest w dziale "Info o stadionie"), fotorelacja jak trafić na stadion z PKS/PKP, obowiązujące ceny biletów, położenie "klatki" dla gości, nowy podział na sektory + aktualne rozmieszczenie parkingów etc. Zapraszamy do oglądania zdjęć

14.04.2006

W poniedziałek zawodnicy Złomreksu Włókniarza po raz pierwszy w tym roku zaprezentują się przed własną publicznością. Jak najlepiej dotrzeć na stadion, ile zapłacimy za bilet, a ile za program?

Zostawmy samochody w domu
- Apelujemy do kibiców, aby gdy to tylko możliwe, zrezygnowali z jazdy własnymi samochodami. Stadion cały czas jest w przebudowie. Oczywiście znaczna część obiektu już została oddana to użytku, ale są pewne utrudnienia - mówi prezes Złomreksu Włókniarza Marian Maślanka. - Nie będzie można korzystać ze wszystkich parkingów wokół stadionu. Liczba miejsc parkingowych będzie więc znacznie mniejsza niż dotychczas. Stąd nasza serdeczna prośba do kibiców, aby nie przyjeżdżali na mecz samochodami.

Będą dodatkowe autobusy MPK
Uruchomione zostaną dodatkowe autobusy, które będą kursowały na linii: Plac Biegańskiego - Plac Daszyńskiego - stadion. - Autobusy będą dowoziły kibiców pod sam stadion. Mamy nadzieję, że to rozładuje korki - mówi Marian Maślanka. - Wszystko dzięki uprzejmości MPK. - dodaje dyrektor Złomreksu Włókniarza Lech Małagowski - Od godziny 16.00 będą wahadłowo kursowały trzy autobusy. Cena przejazdu to 2 zł. Zwracamy się z prośbą o kulturalne zachowanie w autobusach. Do tych kibiców, którzy już koniecznie będą musieli przyjechać samochodem apelujemy, by parkowali tylko w miejscach dozwolonych.

Monitoring i kamery
W poniedziałek, po raz pierwszy, na stadionie uruchomiony zostanie monitoring. - Uprzedzamy kibiców, wszystkie negatywne zachowania będą wyłapywane. Monitorowany będzie cały stadion - dodaje Maślanka.

Nowy program, niższa cena
Działacze częstochowskiego klubu przygotowali dla kibiców bardzo miłą niespodziankę. Otóż obniżona została cena programu żużlowego. Teraz kosztować on będzie nie 5 zł, jak to miało miejsce dotychczas, ale 3 zł. Dodatkowo zmieniona została cała szata graficzna programów. Od tej pory będzie w nich mniej reklam, a więcej zdjęć, informacji, ciekawostek żużlowych, a także quizy i konkursy dla kibiców.

Ceny biletów bez zmian
Zmianie nie uległy ceny biletów, co też jest dobrą wiadomością. Bilet normalny kosztuje 22 zł, ulgowy 16 zł, a za bilet na sektor centralny trzeba będzie zapłacić 35 zł. Dzieci do lat 7 tradycyjnie mogą wchodzić na mecz bezpłatnie. Na bilet ulgowy może wchodzić młodzież szkolna za okazaniem legitymacji szkolnej. Bilety ulgowe obowiązują także studentów, którzy nie przekroczyli 25 roku życia i posiadają ważną legitymacją.

Źródło: http://zycie.czest.pl

12.04.2006

Miło nam zaprezentować dzięki uprzejmości Pawła Raka z Lusterka samochodowe - Naprawa, ul. Warszawska 363/365, 42-200 Częstochowa, www.lusterka.pl wyjątkową fotorelację. Do naszej bogatej bazy dołączyły zdjęcia lotnicze stadionu wykonane w dniu dzisiejszym z paralotni Swing Astral 3. Według zapewnień autora będzie mozliwość wykonania kolejnej fotorelacji, ale jak stadion zostanie zrobiony na gotowo tj. zostaną położone wszystkie prefabrykaty oraz zamontowane krzesełka. Do tego należy poczekać na odpowiednią, słoneczną pogodę. Zapraszamy do galerii oraz przypominamy, że zdjęcia są wyłączną własnością autora i nie mogą być wykorzystywane bez Jego zgody lub administratora strony.

11.04.2006

Zapraszamy do oglądania zdjęć - czekają w dziale przebudowa. Jest ich mniej niż zazwyczaj, ale na stadionie nie zaszły specjalne zmiany od ostatniej fotorelacji. Zakończono układanie prefabrykatów na pierwszym łuku i prace przeniosły się "na drugą stronę". Jak widać siatka jest obniżana systematycznie na całym obiekcie.

10.04.2006

Pragniemy dziś przedstawić kilka istotnych informacji. Pierwszą z nich dotyczy obniżenia siatki o 70 cm - możemy potwierdzić oficjalnie, że dziś rozpoczeły się prace z tym związane (na początek sektor centralny). Do meczu z Rybnikiem całość ogrodzenia powinna zostać obniżona. Druga sprawa dotyczy numeracji na całym obiekcie. Jak każdy wie stadion podzielono na sektory, podsektory, ponumerowano rzędy oraz krzesełka. Jak dowiedzielismy się w klubie w tym roku numeracja będzie obowiązywała tylko na sektorze centralnym w miejscach na których będa zasiadały osoby ze złotymi i srebrnymi karnetami. Na pozostałej części stadionu można siadać tak jak to było do tej pory, czyli według upodobania. Kolejna sprawa dotyczy ilości krzesełek - w tej chwili na mecz z Rybnikiem jest przygotowanych ponad 11.000 siedzisk. Jak można zauważyć na zdjęciach z poprzednich fotorelacji, część obiektu została odgrodzona zieloną siatką - jest to tymczasowe rozwiązanie odzielające dostepną część trybun dla kibiców od placu budowy. Ponadto wyjaśniliśmy nurtującą wielu kibiców sprawę - chodzi o wylewki betonowe na górnym ciągu komunikacyjnym oraz stary, zdeformowany krawężnik. Jak nas zapewniono krawężnik będzie nowy, a wylewka betonowa jest tylko podkładem, na który zostanie położony docelowo asfalt. Jesli chodzi o sytuację z biletami, to będą dostępne w sekretariacie klubu od piątku oraz w kasach klubowych w dniu meczu. Cen niestety na chwilę obecną nie znamy. Pewne jest, że na meczu z Rybnikiem trybuny zapełnią się do ostatniego miejsca. Według nieoficjalnej informacji mecz zostanie rozegrany o godz. 18:00 przy sztucznym oświetleniu. Jutro planujemy fotorelację.

07.04.2006

Siatka zabezpieczająca będzie obniżona!

Prezydent Częstochowy, po konsultacjach z policją i projektantką polecił Wydziałowi Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Częstochowy obniżyć siatkę zabezpieczającą na stadionie. Siatka zostanie obniżona o 70 cm, do wysokości 120 cm ponad murek oporowy. Jest to najniższa wysokość przewidziana w wytycznych dla ochrony sportów torowych obowiązujących w roku 2006.
Nigdy nie zdarzy się taki wypadek, jaki miał miejsce w zeszłym sezonie, kiedy motocykl z zawodnikiem przeleciał na ostatnim wirażu przez bandę i uderzył w widownię.
Obniżyć siatkę pozwala konstrukcja mocowania - słupki są mocowane do zewnętrznej strony muru oporowego. Siatka zostanie obniżona jeszcze przed meczem rozpoczynającym sezon żużlowy na odbudowanym stadionie.
Siatkę obniży na własny koszt wykonawca.
Warto wspomnieć równocześnie, że do naczelniczki Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta dotarło przygotowane przez redakcję www.stadionckm.com pismo, w którym zaprezentowano stanowisko zorganizowanej grupy kibiców Ultras CKM Włókniarz Częstochowa. W piśmie proponuje się
"pozostawienie w wyznaczonych wcześniej przez kibiców dwóch sektorach, od 6 do 8 przęseł siatki ogrodzeniowej, zamontowanej na murku oporowym oddzielającym publiczność od toru żużlowego". Siatka ma umożliwić wieszanie tam transparentów i flag. Czytamy dalej: "Pozostawienie siatki nie wpłynie na pogorszenie widoczności na całym obiekcie oraz obniżenie ładu estetycznego. Taka sama siatka musi się znaleźć po przeciwnej stronie stadionu, gdzie będzie tworzyć klatkę dla gości - tam dodatkowo istnieje wymóg ogrodzenia sektora po obu stronach."
Czytamy w nim również, że "przedstawione rozwiązanie w pełni usatysfakcjonuje liczną grupę kibiców Ultras CKM Włókniarz Częstochowa, którzy jako jedyni od początku popierali montaż siatki na stadionie." Zdaniem autorów pisma "pozytywne rozpatrzenie prośby będzie kompromisem pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami odgrodzenia w przypadku demontażu."
To świadczy na pewno, o tym że siatka odgradzająca ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników i nie ma jednoznacznej opinii w tej sprawie.

PZMot odebrał stadion w Częstochowie

Jerzy Kaczmarek, przewodniczący Kolegium Sędziowskiego Głównej Komisji Sportu Żużlowego, z ramienia Polskiego Związku Motorowego odebrał w poniedziałek 3 kwietnia stadion Miejski w Częstochowie. Dla przeprowadzania zawodów żużlowych. - To rewelacja - stwierdził sędzia podczas wywiadu dla telewizji kablowej Orion.
-
"Wszystko tutaj jest spełnione, można go nazwać drugim Cardiff: monitoring, stanowisko sędziego i nagłośnienie. Jest spełniony najwyższy wymóg dla telewizji - w każdym miejscu po 300 luksów zapasu. Nagłośnienie jest rewelacyjne - wszędzie równo słyszalne, czyste - mówił Jerzy Kaczmarek, przewodniczący Kolegium Sędziowskiego Głównej Komisji Sportu Żużlowego podczas wywiadu dla TV Orion na stadionie, 3 kwietnia 2006 roku. - Częstochowie można tylko pogratulować, jako częstochowianie możecie być dumni, że taki ośrodek jak ten został wam zafundowany. Trzeba stwierdzić fakt - będzie to po zakończeniu stadion na najwyższym poziomie w Polsce. Stanowiska, które tam zobaczyłem, a zwłaszcza aparaturę najwyższej klasy - takiego stadionu Pan w Polsce nie spotka na dzień dzisiejszy. A znam wszystkie stadiony w Polsce." - mówił sędzia Kaczmarek dziennikarzowi.
Zrujnowany Stadion Miejski po decyzji Prezydenta Częstochowy, praktycznie odbudowano od podstaw. Jak do tej pory - mimo obietnic z różnych stron - wyłącznie z budżetu Miasta Częstochowy. Po zakończeniu tego sezonu, w tym roku zostanie wybudowana nowa wieża sędziowska z zadaszeniem. Koszt odbudowy w tym etapie - 23 mln zł.
Podczas meczu do dyspozycji kibiców będzie prawie 11 tysięcy krzesełek, stadion jest monitorowany najnowocześniejsza aparaturą, nagłośniony i oświetlony znacznie powyżej standardu umożliwiającego transmisję telewizyjną.

Ireneusz Leśnikowski

---------------
Nasz komentarz:

Dziś zaprezentujemy fotorelację, która pojawi się około godziny 22:00. Chcielibyśmy wyrazić swoje zadowolenie z faktu obniżenia siatki na całym obiekcie i pragniemy dodać, że pismo, które przygotowaliśmy w imieniu kibiców ULTRAS CKM Włókniarz Częstochowa miało po pozytywnym rozpatrzeniu "zatrzymać" siatkę na dwóch podsektorach - ale tylko w sytuacji likwidacji siatki na całym obiekcie lub takim obniżeniu siatki, które uniemożiliwiałoby swobodne zawieszenie flag. W obecnej sytuacji pismo stało się bezprzedmiotowe, ponieważ wysokość planowanej siatki (łączna wysokość z murkiem 170 cm) w zupełności wystarczy kibicom ULTRAS.
W związku z pojawiającymi się pod koniec remontu stadionu coraz to nowszymi informacjami o "ojcach sukcesu" chcielibyśmy oddać sprawiedliwość Prezydentowi Miasta, że jest to przede wszystkim Jego zasługa oraz po części obecnej posłanki H. Rozpondek. Niezrozumiałe są dla nas wypowiedzi dla TV Orion przewodniczącego Rady Miasta Ryszarda Szczuki oraz Wiceprezydenta Jacka Betnarskiego o wspólnym zaangażowaniu w przedsięwzięcie Rady Miasta i mowy o wspólnym sukcesie.
Zaznaczamy, że jest to obiektywna opinia (nie kierujemy się żadnymi sympatiami politycznymi - tylko faktami). Nie mogliśmy pozostać obojętni w tej sprawie.
Komentując zachwyt Pana Kaczmarka należy najpierw przypomnieć, że przez cały okres trwania remontu starał się udowodnić władzom miasta, że montowane oświetlenie jest złym rozwiązaniem w porównaniu do czterech masztów i nigdy nie uzyskamy wymaganych luxów. Okazało się, że minimum zostało przekroczone z zapasem 300 luxów i jak łatwo obliczyć na całym obiekcie wynosi minimum 1200 Lux. Oczywiście podzielamy zachwyt, tym bardziej, że siatka zostanie znacząco obniżona. Po zakończeniu I Etapu można poważnie myśleć o Grand Prix...


05.04.2006

Przedstawiamy poniżej artykuł jaki ukazał się w Gazecie Wyborczej odnośnie zamontowanego ogrodzenia jak i nasz komentarz do tego zdarzenia

"Budowa ogrodzenia była w ubiegłym tygodniu głównym tematem dyskusji fanów żużla. Jeden z nich napisał na forum Gazety, że na ulicy Olsztyńskiej otwarto zoo, w którym główną atrakcją będą kibice. Niemal wszyscy krytykowali pomysłodawców, dostało się klubowi, ale najbardziej projektantom i Urzędowi Miasta, który ogrodzenie zaakceptował. Urzędnicy zasłaniali się wytycznymi policji i Polskiego Związku Motorowego. W końcu sprawą zajął się prezydent Tadeusz Wrona, który w oficjalnym piśmie zapytał komendanta miejskiego policji o możliwość demontażu ogrodzenia. Policja nie odpowiedziała ani tak, ani nie. - Najważniejsze jest bezpieczeństwo kibiców, za które będziemy odpowiadać - mówi rzeczniczka prasowa komendy Joanna Lazar. - Nie mówimy, że płot musi być akurat takiej wysokości, ale powinien być. Takie są wskazania dla imprez masowych, które niosą pewne zagrożenia.

W ubiegłym tygodniu o tym, co zrobić z ogrodzeniem, dyskutowali przedstawiciele policji, Urzędu Miasta, nadzoru budowlanego oraz Włókniarza. Wtedy nikt nie chciał zająć konkretnego stanowiska. - O wszystkim zadecyduje poniedziałkowy odbiór całego obiektu przez policję - mówił rzecznik magistratu Ireneusz Leśnikowski.

Tutaj także nie podjęto decyzji o zdemontowaniu płotu. Jest więc przesądzone, że kibice będą musieli się przyzwyczaić do oglądania zawodów przez siatkę."

www.gazeta.pl

Nasz komentarz:

W naszym odczuciu winę za zamontowanie 2,5 metrowego ogrodzenia ponosi NIESTETY Urząd Miasta Częstochowy. Obowiązkiem przed rozpoczęciem realizacji inwestycji jest sprawdzenie obowiązujących przepisów i ustalenie wszystkich szczegółów. Stadion został zaprojektowany w 2004 roku i uwzględniono obowiązujące wówczas przepisy - chodzi o zalecenie PZMot z tegoż roku - dlatego pojawiło się ogrodzenie o wysokości 2,5 metra. Co ciekawe stadion miał też pełnić funkcję piłkarską wg. projektu, choć władze mówią, że stadion był zaprojektowany tylko do żużla. Płyta boiska wbrew wcześniejszym informacjom jest pełnowymiarowa (105 metrów na ponad 60 szerokości) o czym dowiedzieliśmy się z ust osoby, która dokonała jej pomiarów. Wracając do siatki ogrodzeniowej, należało sprawdzić zalecenie PZMot na 2006 rok, gdzie jest informacja o ogrodzeniu NIEWYŻSZYM niż 120 cm. Biorąc pod uwagę, że Policja nie zajęła jednoznacznego stanowiska w sprawie wysokości (wymaga tylko siatki), należy to odczytywać jako otwartą furtkę do zmian - czyli naprawy swojego błędu lub niedopatrzenia przez inwestora. Dodamy, że ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych nie reguluje wysokości ŻADNEJ siatki, ani też nie ma w niej wzmianki o montażu takiego ogrodzenia. Przestawiamy TUTAJ wspomnianą ustawę dla chętnych do wglądu.
Pozostają dwa wyjścia:

1. Siatka pozostanie jak jest i wzbudza dalsze KONTROWERSJE wśród kibiców żużlowych, a sądząc po ich opiniach po pierwszym meczu przetoczy się jeszcze większa fala krytyki. Wówczas, jak już jest siatka z boiska piłkarskiego na "otarcie łez" można dokonać renowacji płyty boiska i przeznaczyć ją do rozgrywania meczy np. dla młodzieżowej reprezentacji Polski w piłce nożnej - tak jak ma to miejsce w Rybniku. Nikt chyba nie wątpi, że byłoby to doskonałą promocją miasta. Na codzień mogły na murawie mecze ligowe rozgrywać piłkarki Gola, które podążają do extraklasy.

2. Inwestor zdemontuje ogrodzenie i w jego miejsce przykręci 40 cm siatkę zakończoną od góry cieniutką poręczą (tak jak na stadionie w Kielcach) pozostawiając w 5 i 6 podsektorze 2,5 metrową siatkę dla grupy Ultras (po rozmowach na forum z kibicami Ultras złożyliśmy stosowne pismo w Urzędzie Miasta Częstochowy dotyczące pozostawienia ogrodzenia na wspomnianym wyżej odcinku w przypadku demontażu siatki na całym obiekcie). Wówczas wysokość ogrodzenia będzie wynosić ok. 120 cm, a na odcinku 15-20 metrów 2,5 metra - co zadowoli kibiców Ultras zasiadających w swoich sektorach. Zadowoleni powinni być też pozostali kibice na stadionie, którzy odczują pełen komfort z oglądania widowiska żużlowego.

Mamy nadzieję, że jedna spośród dwóch przedstawionych opcji znajdzie swoją akceptację ze strony władz miasta i odpowiedź nastąpi bez zbędnej zwłoki

03.04.2006

Zapraszamy do oglądania kolejnej fotorelacji. Na stadionie trwa układnie prefabrytkatów na pierwszym łuku drugim wirażu. Zakończono prace związane z montażem składanych krzesełek w sektorze centralnym i w tej chwili montowane są krzesełka na pozostałej części obiektu. Ponadto zamontowano tabliczki z podziałem na sektory oraz podsektory. Zewnętrzne ciągi komunikacyjne są niemalże gotowe. Niebawem postaramy się odpowiednio ustosunkować do sytuacji związanej z montażem siatki wokół toru.

29.03.2006

Dziś prezentujemy zdjęcia na jeden dzień przed uzyskaniem żużlowej licencji. Jutro na stadionie pojawią się niezbędne służby, które ocenią wykonane prace oraz zadecydują czy stadion spełnia wymogi (a jak wiemy wstępnie wszystko wypełniliśmy - powinno to być formalnością). Dziś było testowane nagłośnienie oraz sygnalizacja świetlna, której zapalenie oznacza przerwanie biegu. Na obiekcie trwają prace porządkowe - jak łatwo zauważyć cały obiekt tonie w błocie - ale uspokajamy. Z dnia na dzień jest coraz większy porządek. Poza tym na górze korony trwają wylewki ciągu pieszego, który jak się okazuje będzie posiadał nawierzchnię z betonu, a nie jak mogłoby się wydawać z asfaltu. W sektorze centralnym przykrecane są składane krzesełka dla Vipów. Wieża sędziowska została zabezpieczona w dolnej części przez specjalnie skonstruowany stelaż pokryty metalowymi płytami. Jak wiemy, prace przy wieżyczce rozpoczną się dopiero po sezonie. Na pierwszym łuku, drugim wirażu trwają nieprzerwane prace związane z układniame prefabrykatów. Pojawiły się także na szczytach łuków słupki (zielone - proszę przyjrzeć się na zdjęciach), na których najprawdopodobniej zostanie zamontowana siatka odzielająca sektory. Tej informacji nie możemy jescze potwierdzić - jest to przypuszczenie. Na zewnątrz korony trwają prace przy ciągach komunikacyjnych - montowane sa poręcze. Na koniec zaznaczamy, że część zdjęć jest wykonywana przy użyciu maxymalnego, optycznego zooma, stąd ich jakość może być nienajlepsza - warunki na stadionie uniemożliwiły swobodne przemieszczanie się. Zapraszamy do galerii

25.03.2006

Dodaliśmy filmik - jest w nowo utworzonym dziale Download. Przypominamy, że był kręcony z aparatu fotograficznego, dlatego prosimy o wyrozumiałość odnośnie jakości. W dziale przebudowa pojawiły się brakujące zdjęcia, choć nadal nie ma kompletu 20 zdjęć. Spowodowane jest to tym, że zdjęcia robione wieczorem z prostego aparatu cyfrowego - nawet ze statywu - nie wyszły tak jak byśmy sobie tego życzyli. Każdy, kto robił kiedyś takie zdjęcia, wie o czym piszemy. Zwracamy się zatem z prośbą do Was o przysyłanie zdjęć, które zrobiliście swoimi aparatami (dobrej jakości, nierozmazane) na adres stadionckm@wp.pl . Oczywiście chodzi nam o zdjęcia zrobione przed stadionem jak i zdjęcia stadionu, widocznego z innych części miasta (promenada, Błeszno, centrum miasta etc.). Zdjęć ze środka obiektu mamy wystarczającą ilość.

24.03.2006

Oświetlenie
(foto: Grzegorz Misiak z www.gazeta.pl)


Dziś odbyła się długo wyczekiwana próba oświetlenia i w związku z tym wydarzeniem przygotowalismy fotorelację. Na początku pragniemy wyjaśnić, że to nie my ustalamy zasady wizytacji obiektu i nie my ustawiamy ochroniarzy. Jeżeli ktoś ma do nas o to pretensje to są one bezpodstawne. W tej sprawie odsyłamy do Urzędu Miasta Częstochowy i jednocześnie przypominamy, że jest to plac budowy, na który nie każdy może wejść. Wracając do próby oświetlenia, musimy zaznaczyć, że maszty zostały włączone wcześniej niż planowano. Spowodowane to zapewne było ustawianiem projektorów, aby naświetlały równomiernie obiekt. Także po odbytej próbie oświetlenie będzie jeszcze dokładnie ustawiane, gdyż nie da się tego zrobić za jednym podejściem. Z informacji jakie do nas doszły włączone jupitery było widać nie tylko z Zawodzia, ale i ze wzgórza błeszneńskiego, centrum miasta jak i promenady w okolicach Fieldorfa-Nila. Jadąc na stadion wiaduktem w al. Nieopodległości nie można było nie zauważyć majestatycznie oświetlonej korony stadionu. Jak wstępnie obliczyliśmy w jednym momencie zapalonych było około 368.000 W. Nie powinno zatem dziwić, że oprócz samego stadionu wewnątrz, światło bardzo dobrze oświetla teren przylegający do obiektu. Swoje zadanie spełniły osobne projektory skierowane na zewnątrz obiektu. Będąć już na koronie można było odnieść wrażenie, że to nie jest stadion... w Częstochowie. Takiego widoku z pewnością jeszcze nie mielismy okazji podziwiać u nas i musimy przyznać, że nawet zdjęcia, czy filmik nakręcony tego w pełni nie oddadzą. Jupitery bardzo dobrze i równomiernie oświetlają tor, widownie i murawę nie oślepiając nikogo na trybunach, choć ze zdjęć można odnieść inne wrażenie. Zachęcamy zatem do oglądania zdjęć, aby już teraz poczuć przedsmak atmosfery jaka zapanuje 17 kwietnia. Dla formalności podamy, że wymogi postawione przez PZMot zostały już spełnione. Ponadto informujemy, że na stadionie zamontowano ok. 6.000 krzesełek oraz sygnalizator świetlny dla zawodników. Na obiekcie trwają także prace wieczorem - tzw. trzecia zmiana, która pracuje przy układaniu prefabrykatów na pierwszym łuku, drugim wirażu. Prawdopodobnie na 17. kwietnia stadion będzie cały "wyłożony" prefabrykatami oraz będzie miał zamontowanych około 10.000 krzesełek. To oczywiście nie przeszkadza wpuścić ludzi choćby na stojąco, co spowoduje, że stadion wypłeni się do ostatniego wolnego miejsca. Wstępnie można przypuszczać, że na pierwszym meczu będzie obecnych nawet 20.000 kibiców.


2
4.03.2006

Dziś po godzinie 20:15 na stadionie miejskim przy ul. Olsztyńskiej 79 odbędzie się PRÓBA WŁĄCZENIA ŚWIATEŁ na masztach oświetlających tor i murawę stadionu.

Ireneusz Leśnikowski
--------------
Oczywiście dziś zamieścimy fotorelację z tego wydarzenia. Zdjęcia mogą się pojawić dość późno - przygotowanie zdjęć, obróbka etc. zajmuje trochę czasu. Prosimy o cierpliwość.

UWAGA:
Na obiekt zostaną wpuszczeni TYLKO Dziennikarze i inne zaproszone osoby! Podajemy to dla wyjaśnienia, aby uniknąć sytuacji w której kibice będą starali się wejść na obiekt (będzie ochrona). Stadion jest wciąż placem budowy i nikt bez zezwolenia nie może tam przebywać. Prosimy nie sugerować się informacjami z innych portali, gdyż błędnie zinterpretowały informację od rzecznika prasowego Urzędu Miasta Częstochowy
.

23.03.2006

Na stronie doszło do kilku drobnych zmian. Zakończylismy sondę związaną z montażem ogrodzenia na stadionie, która jednoznacznie pokazała, że kibice są ZDECYDOWANIE PRZECIWNI takiemu rozwiązaniu. W sondzie udział wzięło ponad 1000 osób z czego 78% głosów było na NIE, 14% na TAK, a 8% uznało, że "to się dopiero okaże". Czekamy teraz na decyzję Komendanta Miejskiej Policji oraz władz w tej sprawie. Liczymy, że będzie pozytywna dla kibiców. Dziękujemy za udział i zapraszamy do nowej sondy, która pomoże nam ustalić "zasięg" strony. W komentarzach pod sondą możecie wpisywać miejscowości (oczywiście poza Częstochową). Ponadto dokonaliśmy drobnego liftingu w menu. Zostały dodane dwa nowe działy - Archiwum oraz Forum. Taki zabieg sprawił, że strona stała się bardziej przejrzysta. W planach mamy także montaż działu "Download", gdzie przeniesione zostaną wszystkie panoramy stadionu oraz filmiki z remontu. Powinno to nastąpić w ciągu kilku najbliższych dni.

21.03.2006

Dziś kolejna fotorelacja, tym razem bardziej obszerna (później postaramy się umieścić filmik, który nagraliśmy). Zanim jednak do niej przejdziemy, to przedstawimy ważny komunikat, gdyż ostatnimi czasy wielkie emocje wzbudza montaż ogrodzenia na stadionie, co jest niezrozumiałe dla wielu fanów żużla w Częstochowie. Jest już reakcja prezydenta miasta Tadeusza Wrony w tej sprawie. Przedstawiamy poniżej pismo skierowane do Komendanta Miejskiej Policji Antoniego Smolarka:

"Prezydent interweniuje w sprawie ogrodzenia na stadionie.

W związku z dzisiejszymi doniesieniami prasowymi na temat budowy ogrodzenia oddzielającego widownię od płyty Stadionu Miejskiego przy ul. Olsztyńskiej, informuję, że powstanie ogrodzenia spowodowane jest pisemnymi zaleceniami do uwzględnienia przy remoncie obiektu, wydanymi przez zastępcę komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie, mł. inspektora Zbigniewa Warczewskiego, 14 grudnia 2004 roku. Zalecenia na ten temat pomieszczone są w "Podręczniku licencyjnym" wydanym przez Polski Związek Motorowy na lata 2004-2005.
Dziś, 21 marca 2006 Prezydent Częstochowy zwrócił się do Komendanta Miejskiego Policji, Antoniego Smolarka, z prośbą o rozpatrzenie konieczności montowania ogrodzenia na stadionie, zgadzając się z uwagami kibiców, że sport żużlowy należy do najbezpieczniejszych i uznając, że częstochowska publiczność jest jedną z najprzyjaźniejszych widowni meczów żużlowych. W nowym "Podręczniku licencyjnym" na rok bieżący, wymagania dotyczące odgrodzenia są także złagodzone.
Prezydent polecił także wstrzymać do czasu otrzymania pisemnej odpowiedzi z
Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, dalszą budowę ogrodzenia.

Ireneusz Leśnikowski"

W związku z powyższym, prosimy o zachowanie spokoju i pozostawienie tej sprawy władzom miasta, które doskonale znają problem i podjęły odpowiednie kroki w celu jego rozwiązania. Obecnie dalsza, niezdrowa dyskusja w tym temacie, szczególnie przy użyciu wulgarnych słów jakie spotykamy na wielu forach internetowych jest w tej sprawie bezcelowa i nikomu nie pomoże. Dla wyjaśnienia chcemy też zaznaczać, że władze klubu CKM Włókniarz Częstochowa nie miały wpływu na decyzję o montażu siatki wokół toru. O efektach działań władz miasta będziemy informowali na bieżąco.
Teraz kilka słów o remoncie. Ze stadioniu został zdemontowany dźwig wieżowy, który stał na pierwszym łuku. W dalszym ciągu są prowadzone prace związanae z układaniem prefabrykatów oraz żółtych stopni. Ekipy montujące krzesełka zajęły się teraz sektorem dla VIP'ów, gdzie montowane są składane krzesełka, co jest zupełną nowością na naszym stadionie. Opierają się o taki sam system składania jak foteliki stosowane w kinach, czy teatrach. W tej chwili zamontowanych jest ponad 5.000 siedzisk. Ponadto ustawiono projektory na 19 masztach oświetleniowych, a po ustawieniu kolejnych 7-miu możemy spodziewać się niebawem pierwszego testu oświetlenia. Trwają także prace wykończeniowe przy wiekszości zewnętrznych ciągów komunikacyjnych. Pojawiły się na nich pierwsze poręcze.
Na koniec jeszcze chcemy zwrócić uwagę na dwie ważne sprawy. Na niektórych zdjęciach celowo pokazaliśmy stan siatki ogrodzeniowej na szczycie korony. Jak się dowiedzieliśmy NIE JEST w planach przewidziana jej wymiana. Jej stan przed remontem był katastrofalny, a teraz uwzględniając kończący się remont kwalifikuje się do całkowitej wymiany. Chyba każdy sobie zdaje sprawę, że ta siatka jest bardzo potrzebna, gdyż bez niej nie ma mowy o dokładnej kontroli biletów na górnej koronie stadionu. Może warto zainteresować się sprawą jej odbudowy. W przypadku ewentualnej likwidacji siatki wokół toru możnaby ją przenieść na górę stadionu, dzieki czemu nie zmarnowałaby się. Druga sprawa dotyczy starych lamp oświetleniowych na terenie przed stadionem. Warto je choćby odmalować przed zbliżającym się sezonem i założyć nowe żarówki wraz z kloszami, co nie jest kosztowną renowacją. W przeciwnym razie ludzi wychodzących po meczu (po opuszczeniu korony stadionu) mogą zastać spore i nieprzyjemne ciemności.
Zapraszamy do oglądania zdjęć i dziękujemy za 200.000 odwiedzin!

20.03.2006

Poniżej przedstawiamy wyjaśnienie jakie ukazało się na www.wlokniarz.net w sprawie montażu krat na naszym stadionie:
"Jak mówił Michał Świącik - odpowiedzialny w klubie za kontakty z mediami - wyjaśnieniem całej sytuacji jest to, iż początkowo (w fazie powstawania projektu) stadion miał być również wykorzystywany do rozgrywania meczy piłkarskich. Z takim założeniem też została zaprojektowana, przez biuro projektowe, jego modernizacja. W regulaminie rozgrywek piłki nożnej jest nakaz, by kluby ze względów bezpieczeństwa, posiadały murawę odgrodzoną od trybun i kibiców. Wymogi te ujął w planie przebudowy stadionu, projektant, więc pojawiła nam się taka "nowość" na stadionie."
Podsumowując powyższą wypowiedź, to pojawienie się krat na stadionie jest niedopatrzeniem ze strony inwestora, który powinien zrewidować projekt i plany przed rozpoczęciem budowy. Już przed pracami budowlanymi mówiło się o tym, że będzie to stadion wyłącznie do żużla. Było wystarczająco czasu, aby wyłapać ten nietakt, gdyż jak wiadomo nasi kibice żużlowi są najlepsi w kraju i nie ma mowy o jakiejkolwiek potrzebie odgradzania ich od zawodników. W tej chwili nie pozostaje nic innego jak przyzwyczaić się do nowego widoku i nie wszczynać zbiorowej histerii. Po pierwszym meczu żuzlowym ocenimy, czy te kraty są faktycznie uciążliwe.

19.03.2006

Zapraszamy do udziału w nowej sondzie, którą umieściliśmy pod licznikiem odwiedzin. W związku z żywiołową dyskusją w sprawie siatki na stadionie zadaliśmy pytanie: "Czy montaż siatki oddzielającej trybuny od toru to dobre rozwiązanie?". Prosimy o oddawanie głosów oraz zachęcamy do wpisywania kulturalnych komentarzy pod sondą. Proszę pamiętać, że komantarz może mieć maxymalnie 255 znaków - dłuższe są automatycznie obcinane.

16.03.2006

Po dłuższej przerwie zapraszamy do oglądania zdjęć. Postaramy się, aby teraz relacje były częsciej tj. z częstotliwością około 4 dni. Jak łatwo zauważyć, jeden z wymógów licencji został już spełniony - na stadionie jest już ponad 3.000 plastykowych krzesełek. Pozostało uruchomienie oświetlenia, co niebawem powinno nastąpić oraz dokończenie instalacji monitoringu, który już jest widoczny na stadionie. Wciąż trwa montaż prefabrykatów na pierwszym łuku oraz żółtych stopni. Pomiędzy niektórymi sektorami wstawiane są barierki (poręcze) oraz wzdłuż całego murku oporowego (odzielającego widownie od toru) montowana jest siatka o wysokości około 2 metrów. Co kilka przęseł zakładanane jest nagłośnienie. Ponadto robotnicy wylewają strop, który utworzy niewielki tunel pomiędzy zakończeniem trybuny, a postawioną ścianką oporową. Na zewnętrz korony budowane są ciągi komunikacyjne oraz trwa porządkowanie terenu, tj. usuwanie hałd ziemi leżącej wzdłuż ogrodzenia. Stadion nabiera porządanego kształtu z dnia na dzień.

07.03.2006

Dodaliśmy nowe zdjęcia, czekają tam gdzie zwykle. Niebawem także dodamy nową panoramę 360 stopni, którą wykonał dziś Robson. Nie trudno zauważyć, ze prace na pierwszy rzut oka zwolniły. Ekipa montująca krzesełka jest obecnie w Kielcach, gdzie zakłada brakujące 1.700 sztuk - wrócą do Częstochowy 10. marca. Ponadto prefabrykaty układane są na pierwszym łuku, a na pozostałej części stadionu (tam gdzie położono prefabrykaty) układa się żółte stopnie. Trwa tzw. wymierzanie sektorów, dzięki czemu ekipa która wróci z Kielc będzie miała już przygotowane miejsce do montażu krzesełek. Trwają ciągle prace przy zewnętrznych ciągach komunikacyjnych. Obecnie budowane są dodatkowe, dwa nowe wejścia na trybunę główną. Na jednym ze zdjęć możecie zauważyć nieckę ziemną wyłożoną płytkami betonowymi. Jest to zbiornik, który przyjmuje wodę ze stadionu, po opadach deszczu. Nie jest jeszcze dokończony ze względu na zalegający śnieg oraz inne pryiorytety. Na wieży sędziowskiej zamontowano 9 projektorów. Jest to tymczasowe rozwiązanie, ponieważ wieża sędziowska zostanie zburzona i postawiona od nowa po sezonie. Wówczas naświetlacze na wieży zostaną rozmieszczone tak jak przewiduje to projekt. Możemy także potwierdzić informację o poszerzeniu toru na obu łukach o 60 cm. Związane jest to z pojawieniem się dmuchanych band, które zawężały o tą część tor. Odwiedziliśmy również kotłownie, aby sprawdzić jak funkcjonuje. Wcześniej pojawiały się pogłoski, że nie działa prawidłowo, co powduje, że jest zimno w budynkach klubowych. Możemy zdementować te pogłoski - wszystko działa jak należy, a temperatura jest pod stałą kontrolą. Zapraszamy do oglądania.
————————————
Panoramy zostały umieszczone na stronie (pod newsami na głównej). Oczywiście podziękowania dla Robsona. Zapraszamy


02.03.2006

Zapraszamy do oglądania kolejnych zdjęć. Z dnia na dzień na stadionie jest coraz więcej krzesełek - według naszych wstępnych obliczeń w tej chwili jest już około 2.350. Ekipa, która je montuje niebawem osiągnie liczbę 3.500 po czym wraca do Kielc montować 1.700 brakujących sztuk na stadionie Korony. Ponownie będą w Częstochowie 10. marca i wówczas będą je zakładać do oporu. Jest wielce prawdopodobne, że do 17. kwietnia - jeśli tylko będą położone wszystkie prefabrykaty - zamontują komplet krzesełek. Na jednym ze zdjęć można zauważyć jak rośnie w oczach najmniejsza trybunka. Trwają prace przy budowie nowego stopniowania na zewnątrz korony. Dotarła do nas pogłoska, ze prawdopodobnie zostanie przesunięta banda toru żużlowego bliżej trybun o około 60 cm. Chodzi tu najprawdopodobniej o bandę od strony parku maszyn. Ile jest w tym prawdy postaramy się dowiedzieć przy najbliższej okazji.

25.02.2006

Rozpoczął się montaż krzesełek na trybunie głównej. Tempo prac jest nadzwyczaj zaskakujące - wymóg licencyjny powinniśmy uzyskać w terminie bez większych problemów. Według prowizorycznych obliczeń będą montować dziennie od 250 do nawet 400 krzesełek. Zatem stadion powinien się zapełnić szybciej niż przypuszczaliśmy. Dalsza liczba ponad licencję zależeć będzie od tempa układania prefabrykatów. Co ciekawe, krzesełka nie są montowane wbrew wcześniejszym zapowiedziom na stalowych szynach, a mocowane bezpośrednio do prefabrykatów cała swoją powierzchnią siedziska. Te położone najniżej trybun sa montowane na plastykowych podkładkach (około 5 cm wysokości). Testowaliśmy je pod względem wygody oraz widoczności (z niższej części trybuny) i musimy przyznać, ze wszystko jest jak najbardziej w porządku. Krzesełka są bardzo masywne i nie ma mowy o przypadkowych peknięciach (mróz, zahaczenie nogą), tak jak to miało miejsce ze starymi na naszym stadionie. Są mocowane 3 dużymi śrubami do prefabrykatów i nie ma możliwości urwania ich "niechcący". Kolorystyka też jest odpowiednia - krzesełka w słońcu nie będa blakły oraz nie będzie znać na nich kurzu, co w przypadku białych byłoby bardzo trudne na stadionie żużlowym. Poza tym trwa montaż żółtych prefabrykatów w przejściach pomiędzy sektorami. Jesteśmy przekonani, że na 30. marca będzie nawet 4.000 krzesełek, a na 17. kwietnia może być ich nawet 7.000 - 8.000. O licencję możemy być spokojni. Wymóg krzesełek spełnimy niebawem. Jak można zauważyć na innych fotografiach trwają prace przy budowie zewnętrznych ciągów komunikacyjnych. Stan prac jest mocno zaawansowany - możemy dostrzec kształty schodów prowadzących na koronę stadionu.

20.02.2006

Dodaliśmy nowe zdjęcia, są tam gdzie zwykle. Na stadionie pojawiły się ostatnie brakujące maszty - teraz mamy w komplecie 26 sztuk. Zamontowano również przy zejściach ze schodów oraz zakończeniach trybun specjalne stalowe maskownice, które kryją wszystkie urządzenia związane z oświetleniem. Ponadto jak wcześniej informowaliśmy dźwig wieżowy został przeniesiony na pierwszy łuk i teraz w przeciwnym kierunku niż ostatnio rozpoczął się montaż prefabrykatów. Na stadion dotarły także pierwsze żółte prefabrykaty, które będą tworzyły stopnie wewnętrzne. Oprócz charakterystycznego koloru są wykonane w sposób utrudniający poslizg. Wszystko dzięki delkatnej, antypoślizgowej fakturze na ich powierzchni. Trwa montaż zewnętrznych ciągów komunikacyjnych - prace są w mocno zaawansowanym stopniu. Na jednym ze zdjęć można zauważyć jak budowana jest minitrybuna. Oceniając tempo prowadzonych prac, powinniśmy być spokojni o dotrzymanie terminu oddania obiektu z minimalnymi wymaganiami potrzebnymi do uzyskania licencji. Chodzi tu o 3.000 miejsc siedzących, oświetlenie oraz monitoring. Do pierwszego meczu, tj. 17. kwietnia stadion powinien być na ukończeniu - wówczas powinna pozostać do zamontowania część krzesełek oraz drobne prace porządkowe na obiekcie Oczywiście pomijamy fakt budowy nowej wieżyczki sędziowskiej, gdyż jest to zaplanowane w harmonogranie prac na wrzesień 2006. Zapraszamy do galerii.

13.02.2006

Oprócz dzisiejszej fotorelacji pojawiła się jeszcze jedna niespodzianka, którą przygotował dla Was posiadający nieprzeciętne umiejętności graficzne Robson. Jest to wizualizacja stadionu nocą z "zapalonym" oświetleniem i tablicą świetlną. Całość została przygotowana w oparciu o zdjęcie z naszej galerii wykonane za dnia. Podkreślamy, że jest to tylko SYMULACJA komputerowa. Na ile będzie zgodna z rzeczywistością przekonamy się początkiem marca...

WIZUALIZACJA STADIONU Z "WŁĄCZONYM" OŚWIETLENIEM ORAZ ZAMONTOWANĄ TABLICĄ SWIETLNĄ
* Wizualizacja może być wykorzystana tylko za uprzednią zgodą administratora strony lub autora (Robson)

13.02.2006

Mamy dla Was kolejne zdjęcia. Tym razem uwieczniliśmy na fotografiach m.in. skład i transport plastykowych krzesełek. W tej chwili zwieziono 12.000 sztuk. Są w kolorze grafitowym i wyglądają tak jak krzesełka zamontowane na AlianzArena w Monachium (prawdopodobnie będą miały tak samo składane siedziska, ale nie mogliśmy sprawdzić, gdyż są szczelnie zapakowane). Przygotowano wykop pod małą trybunkę, która będzie się znajdowała na drugim łuku przed wejściem w pierwszy wiraż. Jak będzie wyglądała możecie zobaczyć na wizualizacji dostępnej w dziale projekt. Pierwsze próby oświetlenia planowane są na początek marca. Udało nam się wykonać zdjęcia z bliska przygotowywanej do zamontowania korony oświetlenia. Średnica każdego projektora wynosi ok. 40 cm i każdy wyposażony jest w specjalną żarówkę o mocy 2000 W. Dziś też podpisano umowę na dostawę odpowiedniej ilości energii na obiekt, dzięki czemu nie będzie problemów z zasilaniem oświetlenia. Oczywiście dalej trwają prace przy montowaniu prefabrykatów i budowie zewnętrznych ciągów komunikacyjnych. Zapraszamy do oglądania.

12.02.2006

Dodaliśmy filmik z remontu (wczoraj nakręcony), który dobrze przedstawia sytuację na naszym obiekcie. Jest tam gdzie zwykle, czyli na dole głównej strony pod panoramą stadionu. Ponadto uzyskalśmy informację, że pozostałe słupy oświetleniowe będą montowane w drugiej połowie lutego i nie potrwa to długo. Obecnie nie montowano wszystkich ze względu na sprawy techniczne. W czwartek dźwig wieżowy zostanie przeniesiony na pierwszy łuk i rozpocznie się montaż prefabrykatów w przeciwnym kierunku niż dotychczasowy. Obecnie zamontowanych jest ponad 1000 sztuk prefabrykatów na największej trybunie. Rozpoczęło się wytwarzanie prefabrykatów, które będą tworzyły stopnie wewnętrzne. Każdy z nich będzie zabarwiony na kolor żółty, dzięki czemu po zamontowaniu grafitowych krzesełek wewnętrzne ciągi komunikacyjne ożywią trybuny, będą dobrze widoczne i patrząc z daleka nie zleją się z krzesełkami. Jak to będzie wyglądało można zobaczyć w dziale projekt włączając wizualizację stadionu. Uzyskalismy także informację, że wnęka u podnóża trybuny na pierwszym łuku, drugim wirażu widoczna na tym ZDJĘCIU to miejsce przeznaczone dla niepełnosprawnych. Ponadto już wiemy gdzie w przyszłości będzie zamontowana tablica świetlna na stadionie. Wszelkie kable i instalacje zostały poprowadzone na pierwszy łuk pomiędzy pierwszym, a drugim wirażem. Będzie to w okolicach tablic reklamowych "Społem" i "Drukarnia" - miejsce to możecie zobaczyć TUTAJ.

08.02.2006

Zapraszamy do oglądania kolejnej fotorelacji. Zdjęcia znajdują się w dziale Przebudowa.

01.02.2006

Kolejne zdjęcia czekają w dziale Przebudowa. Możemy zobaczyć na nich montaż kolejnych prefabrykatów. Na stadionie postawiono już dwudziesty słup oświetleniowy, reszta słupów gotowych do zamontowania znajduje się wokół korony stadionu. Trwają też prace techniczne związane z podłączaniem oświetlenia. Zapraszamy do oglądania.


25.01.2006

Po przerwie spowodowanej siarczystymi mrozami udało nam się przygotować kolejną fotorelację. Temperatura również nie sprzyjała prowadzeniu prac na obiekcie, co spowodowało dwudniowy przestój (poniedziałek, wtorek). Od razu zaznaczymy, że nie powoduje to zagrożenia końcowego terminu prac. Od ostatniej relacji widać zmiany w postaci 19 masztów oświetleniowych (przybyło 9 sztuk) oraz większej ilości prefabrykatów w centralnym sektorze. Na zewnątrz korony powstają kolejne ciągi komunikacyjne. Dodatkowo udało nam się dowiedzieć (pojawiały się pytania zwizane z tym), że górne chodniki na szczycie korony będa wykonane z asfaltu, a nie kostki brukowej jak wcześniej przypuszczano. Na wieżyczce sędziowskiej w miejscu obecnej "wyrwy" spowodowanej pracami w sektorze centralnym pojawi się specjalne maskowanie. Nie opłaca się odbudowywać tej części na parę miesięcy, zwłaszcza, że zaraz po ostatnim meczu wieżyczka sedziowska będzie rozebrana, a w jej miejscu powstanie nowa. Zapraszamy do oglądania zdjęć.

23.01.2006

W części konkursu, którą zorganizowała "Gazeta Wyborcza" dwie pierwsze pozycje zajęły odpowiednio nazwy - "Stadion Jurajski" oraz "Arena Częstochowa". W sumie do "Gazety Wyborczej" napłynęło 390 głosów. Zwycięski "Stadion Jurajski" co prawda nadrobił kilka głosów w ogólnej klasyfikacji do drugiej pozycji, ale niestety to nie wystarczyło. Poniżej prezentujemy wyniki z "Gazety":
1. Stadion Jurajski - 107 głosów
2. Arena Częstochowa - 86 głosów
3. Arena Lwa - 80 głosów
4. Stadion im. B. Idzikowskiego i M. Czernego - 70 głosów
5. Grota Lwa - 26 głosów
6. Korona Lwa - 11 głosów
7. Korona Mistrzów - 7 głosów
Pojawiły się także dwa kupony, na których czytelnik z poczuciem humoru "oddał" głos na Stadion im. S. Drabika :)

Oficjalne wynik konkursu brzmią nastepująco:
1. ARENA LWA - 1402 głosy
2. ARENA CZĘSTOCHOWA - 684 głosy

3. Stadion Jurajski - 466 głosów
4. Stadion im. B. Idzikowskiego i M. Czernego - 402 głosy
5. Grota Lwa - 153 głosy
6. Korona Lwa - 62 głosy
7. Korona Mistrzów - 45 głosów

Łącznie w konkusie oddano 3217 głosów. Wkrótce udamy się do magistratu, aby przedstawić oficjalne wyniki plebiscytu władzom miasta (nastąpi to zapewne po 9. lutym, gdyż odpowiedzialny za kontakt z UM Częstochowa Ulisses niebawem wyjeżdża na sesję egzaminacyjną do Wrocławia). Będziemy oczekiwać zajęcia stosownego stanowiska w tej sprawie - tj. uwzględnienia wyników konkursu wraz z dwoma zwycięskimi nazwami i usankcjonowania jednej z nich na najbliższej sesji Rady Miasta. Liczymy na to, że władze miasta uszanują wolę kibiców i mieszkańców, którzy wyraźnie wytypowali dwóch kandydatów.

23.01.2006

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami konkurs uważamy za zamknięty. Punktualnie o północy sonda została zatrzymana. W tej chwili nie ma już możliwości oddania głosu, a wyniki można sprawdzić bez większych problemów powyżej. Zwycięzcą naszej sondy została ARENA LWA, która powinna być spokojna udziału w finale nawet po doliczeniu głosów oddanych za pośrednictwem Gazety Wyborczej. Drugie miejsce zajęła ARENA CZĘSTOCHOWA, ale nie ma już takiej pewności na końcowy sukces w postaci awansu do finału jak nazwa wcześniej wymieniona. Nie osiągnęła tak miażdżącej przewagi nad pozostałymi jak zwycięska ARENA LWA i wciąż sprawa drugiej pozycji jest otwarta. Istnieje jeszcze możliwość, że do finału zamiast ARENY CZĘSTOCHOWA, awansuje któraś z dwóch nazw: Stadion Jurajski albo Stadion im. B. Idzikowskiego i M. Czernego. Musimy poczekać na podliczenie głosów, które trafiły do Gazety Wyborczej i wówczas wszystko będzie jasne. Oficjalne końcowe wyniki przedstawimy we wtorek na naszej stronie i w Gazecie (oczywiście będą też wyszczególnione osobno wyniki jakie uzyskała Gazeta). Następnie będziemy zabiegać u władz miasta, aby jak najszybciej podjęto uchwałę w sprawie jednej z dwóch zwycięskich nazw. Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.
-------------
W związku z panującymi siarczystymi mrozami przekraczającymi minus 20 stopni musimy odwołać planowaną na dziś fotorelację. Termin przekładamy wstępnie na środę - wówczas temperatura ma wrócić do normalnego zakresu. Spowodowane jest to dbałością o sprzęt - aparaty cyfrowe pracujące przy tak niskiej temperaturze mogą ulec uszkodzeniu jak i stosowane w nich karty pamięci. Nikt nie zaryzykuje utraty sprzętu, zwłaszcza, że wykonywanie fotorelacji trwa ok. 30-45 minut i powstaje na niej ok. 100 zdjęć spośród których później wybieramy kilkanaście najlepszych. Zatem fotorelacja nie trwa tak szybko jakby się mogło wydawać na pierwszy rzut oka.


17.01.2006

Zapraszamy do oglądania nowych zdjęć. Widać na nich zapełniające systematycznie sektor centralny prefabrykaty. Ponadto trwają prace przy zewnętrznych ciągach komunikacyjnych, przy budowie murku oporowego nieopodal zakończenia trybun oraz prace teletechniczne związane z podłączaniem oświetlenia. Trzymamy kciuki za za całą ekipę remontową, gdyż śnieg ani mróz nie ułatwiają im zadania.
Przypominamy, że konkurs trwa do 22. stycznia włącznie (do północy). Głosy można także oddawać za pośrednictwem Gazety Wyborczej, gdzie drukowane są kupony. Na końcowy wynik plebiscytu składać się będzie wynik naszej sondy oraz głosy, które napłyną do redakcji Gazety. O ile pierwsze miejsce wydaje się być przesądzone, to drugie wciąż jest kwestią otwartą. Zapraszamy do głosowania.

12.01.2006

Kolejna fotorelacja czeka w dziale Przebudowa. Dziś prezentujemy galerię 21 zdjęć, na ktorych można zauwazyć kolejne zmiany jakie zachodzą na naszym obiekcie. Co prawda nie zamontowano nowych masztów oświetleniowych, ale gotowe do montażu leżą wokól korony. Trzeba poczekać aż fundamenty lepiej zwiążą i będzie miejsce na koronie, aby mógł podjechać dźwig (trwają prace porządkowe na koronie). Przy maszcie oswietleniowym stojącym najbliżej wieży sedziowskiej pracują elektrycy i być może już jutro po raz pierwszy na naszym obiekcie rozbłyśnie jupiter. Będzie wykorzystywany do oświetlania terenu budowy jak i pozostałe z biegiem czasu. W sektorze centralnym montowane są prefabrykaty i magazynowane coraz to nowsze, napływające od producenta. Na zewnątrz korony trwają prace przy budowie ciągów komunikacyjnych. Zapraszamy do oglądania.

10.01.2006

Konkurs oficjalnie rozpoczęty. Od dziś możecie głosować raz dziennie na wybraną przez siebie nazwę, aż do niedzieli 22. stycznia włącznie (dla pełnej jasności termin mija o północy z niedzieli na poniedziałek). Dziś także możecie głosować za pomocą kuponów drukowanych w Gazecie Wyborczej, która uczestniczy jako współorganizator naszego konkursu. Ogłoszenie wyników nastąpi 23. stycznia w poniedziałek (może się przesunąć o jeden dzień). Na wynik końcowy będą się składały głosy z naszej sondy oraz z kuponów drukowanych w Gazecie Wyborczej. Dwie nazwy, które uzyskają największa liczbę głosów zostaną przedstawione jako propozycje na jednej z najbliższych sesji rady miasta. Zapraszamy do udziału!

07.01.2006

Przedstawiamy specjalną fotorelację, ponieważ w tej chwili na stadionie stoi 10 masztów oświetleniowych. Ściągnięto także dźwig wieżowy, który był do tej pory na ul. Jasnogórskiej na budowie Sanepidu. Poza tym mamy kilka ciekawych informacji o oświetleniu naszego obiektu. Jak informowaliśmy wcześniej na 26 masztach znajdzie się około 200 projektorów - każdy o mocy 2000 W, natomiast pojedynczy, podswietlający koronę z zewnątrz o mocy 1000 W. Cały stadion praktycznie został "okablowany". Rozwiązano problem brakujących projektorów, które miały być montowane na budynku klubowym (a wiadomo, że ten powstanie w drugim etapie). Do masztów położonych najbliżej zamontowano dodatkowe projektory oświetlające tą część stadionu. Ponadto podniesiono wysokość masztów z planowanych wstępnie 19 metrów na 23 metry (dotyczy to najbliżej stojących parkingu). Oświetlenie mające znajdować się na nowej wieży sędziowskiej zostanie prawdobodonie tymczasowo zamontowane na starej i przełożone z powrotem po wybudowaniu nowej. Część transformatorów i rozdzielni znajdować się będzie z tyłu trybun zakańczających całą koronę (te najmniejsze trybuny - zewnętrzne). Będa "obsługiwać" po 7 masztów na każdym łuku od strony parkingu. Pozostałe maszty będą miały swoje transformatory i rozdzielnie w schodach budowanych na zewnątrz korony. Nie zabraknie UPS, który zapewni awaryjne oświetlenie w przypadku braku stałego zasilania. Pulpit sterowniczy będzie umieszczony w wieży sędziowskiej i stamtąd będzie można sterować oświetleniem w czterech trybach:
- oświetlenie samej korony
- oświetlenie murawy
- oświetlenie dla TV czarno-białej
- oświetlenie dla relacji TV kolorowej (1200 lux)
Dodatkowo po każdej ze stron, licząc od parkingu - na czterech masztach montowane są po dwie specjalne opaski na których będzie można wieszać bannery reklamowe (w sumie wszystkich 16 sztuk).
————————————
Dodaliśmy dwa nowe filmiki z remontu stadionu z 04.01.2006r. Spakowane są rar'em.


06.01.2006

Możemy już poinformować, że konkurs na nazwę stadionu rozpocznie się we wtorek 10. stycznia 2006r. i jest to oficjalna informacja. Planowany termin uległ drobnemu przesunięciu o jeden dzień w związku ze sprawami technicznymi leżącymi po stronie "Gazety Wyborczej". Sondę umieścimy dokładnie o północy z poniedziałku na wtorek. Głosy będzie można oddawać raz dziennie aż do 22. stycznia włącznie (do północy). Kupony w gazecie będą drukowane do piątku włącznie (13.01.2006), a głosy będzie można przynosić, wysyłać do redakcji jeszcze przez kolejny tydzień. Wyniki z sondy będą widoczne na bieżąco, natomiast wyniki z gazety ukażą się 23.01.2006r. Wynikiem końcowym będzie suma głosów z sondy umieszczonej na naszej stronie oraz z Gazety Wyborczej. Spośród siedmiu nazw dwie, które uzyskają największa liczbę głosów zostaną przekazane do rozpatrzenia na jednej z najblizszych Sesji Rady Miasta.
Dzisiaj, jak pewnie niektórzy zauważyli, obchodzimy małe święto z powodu 100.000 odsłony naszej strony.
Od początku swojego isntnienia, strona jest tworzona z pożytkiem dla kibiców i mieszkańców Częstochowy. Cieszymy się, że serwis wzbudza takie zainteresowanie, przez co mobilizuje nas do dalszej, aktywnej pracy oraz utwierdza, że nasza praca nie idzie na marne. Dziękujemy serdecznie i zapraszamy do stałych odwiedzin!

05.01.2006


Prezydent Częstochowy Tadeusz Wrona i naczelniczka Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Jolanta Zaborowska zaprosili dziś dziennikarzy do obejrzenia prac na budowie Stadionu Miejskiego przy ul Olsztyńskiej, na którym rozgrywa swoje mecze żużlowe CKM Włókniarz.
- To właściwie budowa nowego stadionu, po rozebraniu starego zaczynaliśmy od ziemnej niecki - powiedział prezydent Wrona. Częstochowscy dziennikarze byli świadkami postępu robót na stadionie miejskim przy ul. Olsztyńskiej. 220 osób z 12 firm pracuje pracuje przy remoncie kapitalnym stadionu. Rozpoczyna się już instalacja oświetlenia.
- Zadanie zrealizujemy w terminie. Wszystkie prace wykonywane na mokro, których nie dałoby się przeprowadzić w obecnych warunkach pogodowych, zostały
w 100 procentach zakończone - powiedział dzisiaj Andrzej Krasoń z "Przemysłówki SA", która wykonuje prace na stadionie miejskim przy ul. Olsztyńskiej. Aby być w zgodzie z regulaminem PZM, z większością prac muszą zdążyć do końca marca.

Przed montażem

Dotąd przeprowadzone zostały np. tzw. mokre roboty i prace ziemne - korekta nasypów oraz wykonanie wszystkich instalacji. Obecnie trwa już ustawianie metalowych słupów oświetleniowych na koronie stadionu i kładzione są na schodkowaniu żelbetowe 1,5-tonowe płyty, do których montowane będą szyny dla plastikowych krzesełek.
Próba wykazała, że na nowym stadionie będzie więcej miejsca dla siedzących - nie będzie ścisku, będzie można swobodnie przechodzić między rzędami. Niebawem rozpocznie się montaż 16 tysięcy plastikowych krzeseł na koronie stadionu. W następnym etapie na trybunie przylegającej do nowych budynków klubowych zamontowane zostaną dodatkowe 4 tysiące krzeseł. Stadion ma kształt paraboliczny, dlatego każda płyta ma indywidualny kształt i robiona jest na wymiar. Zmieniają się kształty płyt, zmienia się wysokość masztów oświetleniowych. Zmieniana jest także wysokość krzesełek. Prace na stadionie przypominają obecnie składankę klocków lego - wszystko musi być na swoim miejscu, każdy element jest specjalnie oznaczony przez producenta.
Stoi już pierwszy słup oświetleniowy. Montowane są następne. 26 metalowych słupów, które znajdą się na koronie stadionu, będą mieć wysokość od 17,5 m do 23 metrów - zapewnią właściwe oświetlenie toru żużlowego.

Oświetlenie

26 masztów umożliwi w przyszłości dalsze zadaszanie trybun. W przypadku budowy dalszego zadaszenia zdejmujemy oświetlenie z masztów na koronie i instalujemy na krawędzi dachu. Oświetlenie zaprojektowane daje natężenie 1700 luksów, średnie natężenie 1000 luksów. Na torze od 1000 do 1400 luksów. Jeśli będzie potrzeba, można na istniejących słupach zamontować silniejsze. Tymczasem regulamin GKSŻ nakazuje stosować dla potrzeb transmisji oświetlenie tylko o natężeniu 900 luksów - relacjonuje projektantka przebudowy częstochowskiego stadionu, Anna Kasprzyk. Na murawie będzie można organizować imprezy masowe, bowiem natężenie oświetlenia będzie tam wynosiło ponad 220 luksów - to jest więcej niż teraz na tej oświetlonej sali sesyjnej: można organizować imprezy, koncerty, wystawy.
Wylane są już nowe betonowe schody prowadzące na koronę stadionu. Przygotowane są też (pod schodami) pomieszczenia, w których będą znajdowały się rozdzielnie elektryczne zasilające oświetlenie na masztach. Nad pracami cały czas czuwają geodeci.
- Zakres prac jest ogromny, ale jesteśmy zadowoleni z tempa prac - powiedziała Jolanta Zaborowska, naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Częstochowy.
- Do 1 kwietnia oprócz oświetlenia będzie też gotowy monitoring stadionu. Gotowa jest kotłowania ogrzewająca obecne budynki klubowe - jest zaprojektowana także do ogrzewania przyszłych budynków.

Orientacyjny zakres prac

- korekta nasypów i ciągów komunikacyjnych na stadionie (korona, pochylnie, dojścia) oraz wyjść ewakuacyjnych
- przebudowa sektorów wraz ze schodami wewnętrznymi między sektorami
- budowa nowego stopniowania i wymianę ławek
- zadaszenie widowni (częściowe) - trybuna główna
- oświetlenie trybun i toru żużlowego
- nagłośnienie stadionu
- monitoring obiektu i widowni
- przebudowę wieży sędziowskiej
- instalację elektronicznej tablicy informacyjnej
- przebudowę istniejącego uzbrojenia i rozbudowa w dostosowaniu do aktualnych wymogów i potrzeb
- modernizacja istniejących parkingów i ciągów komunikacyjnych, w tym rozwiązań komunikacyjnych zapewniających bezpieczny dojazd dla zawodników i VIP-ów
- budowa nowego ogrodzenia
- przebudowa i rozbudowa istniejącego pawilonu sportu żużlowego (część opisowa 4.1 koncepcji) wraz z instalacjami, z remontem i przebudową parku maszyn
- zamówienie nie obejmuje korekty i przebudowy toru żużlowego (tor w trakcie remontu), natomiast obejmuje podłączenie istniejącego odwodnienia toru do kanalizacji deszczowej, wykonanie nowego oświetlenia ostrzegawczego toru oraz wykonanie (remont) bandy oddzielającej tor od widowni
- murawa na płycie stadionu pozostanie w obecnym kształcie, zamówienie obejmuje jej renowację
- inne prace nie wyszczególnione w powyższym wykazie, a wynikające z ustalonych na etapie projektowania potrzeb.

Tomasz Kucharski & Irenusz Leśnikowski
www.czestochowa.pl


04.01.2006

Zapraszamy do oglądania pierwszej w tym roku fotorelacji z remontu stadionu. Jak widać na prezentowanych zdjęciach trwa zwózka i montaż prefabrykatów w centralnym sektorze oraz dalsze prace przy tzw. "pracach mokrych". Można również zauważyć, że na stadion zwożone są elementy masztów oświetleniowych, które będą systematycznie montowane. Uzyskaliśmy informację, że na masztach oświetleniowych zamocowane będą projektory (lampy) o mocy 2000W każdy - w stronę toru, a w stronę przeciwną 1000W każdy. W sumie projektorów będzie około 200.
Oczywiście wszyscy trzymamy kciuki za tempo prowadzonych robót i ekipy remontowe w tak niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

03.01.2006

Dziś prezentujemy propozycje na oficjalną nazwę Stadionu Miejskiego w Częstochowie - tylko siedem przebrnęło do drugiego etapu. Pod każdą z nich znajdują się najbardziej trafne uzasadnienia, które przysyłali internauci.
Zależało nam, abyście mogli się zapoznać z nimi wcześniej, dzięki czemu oddane głosy będą bardziej przemyślane (będzie można głosować jeden raz na 24 godziny przez dwa tygodnie). Konkurs rozpocznie się najprawdopodobniej 9. stycznia 2006 i będzie nam pomagała Gazeta Wyborcza jako współorganizator. Niebawem więcej szczegółów.

29.12.2005

Ku zaskoczeniu wszystkich dziś zamontowano pierwszy 17,5-metrowy słup oświetleniowy przy wyjściu z drugiego łuku. Tego faktu nasza redakcja nie mogła przeoczyć, dzięki czemu możecie oglądać bardzo ciekawą fotorelację. Słupy będą montowane systematycznie, a do montażu reszty ściągnięty zostanie (zaraz po Nowym Roku) potężny, stacjonarny dźwig, który w tej chwili jest na budowie Sanepidu przy Jasnogórskiej. Im bliżej parkingu tym słupy będą wyższe, gdzie osiągną wysokość 23 metrów. Oprócz pierwszego słupa oświetleniowego montowane są... prefabrykaty! Prace te rozpoczęto od sektora centralnego. Układane są na poprzecznych belkach żelbetowych, gdzie stalowe fragmenty rantów prefabrykatów przyspawywane są do kątowników zakańczających stopniowanie belek. Z dnia na dzień trybuny uzyskają swój zamierzony kształt. Zgodnie z otrzymaną informacją wzdłuż prefabrykatów (po ich przytwierdzeniu) zamontowane zostaną stalowe "szyny" wysokości ok. 10 cm na których montowane będą krzesełka. Obecnie największe utrudnienie dla robotników to spore ilości śniegu, które trzeba mozolnie usuwać. Zapraszamy do galerii.

23.12.2005

Zapraszamy do oglądania kolejnych, długo wyczekiwanych zdjęć. Udało nam się zdążyć jeszcze przed Wigilią, co nie było takie proste jakby się mogło wydawać z początku. Dziś mieliśmy poważny problem ze sprzętem u jednego z fotoreporterów. Wielkie podziękowania należy kierować w stronę aZygi, który zdążył zrobić zdjęcia powiadomiony w ostatniej chwili. Każdy chyba wie jak szybko zapadają ciemności. Efekty prac na stadionie widać gołym okiem od ostatniej fotorelacji. Trybuny zagęściły się poprzecznymi belkami żelbetowymi i trwają zaawansowane wylewki. Za pewne po Świętach lub po Nowym Roku możemy się spodziewać montażu pierwszych prefabrykatów na stadionie. Tempo prac jest imponujące jak na zimowe warunki.


17.12.2005

Kolejna porcja zdjęć z dzisiejszej fotorelacji czeka na Was w dziale "Przebudowa". Jak widać stadion rośnie w oczach i dalsze komentarze sa zbędne. Serdecznie zapraszamy.

12.06.2005

Zapraszamy do oglądania nowych zdjęć. Prace idą zgodnie z harmonogramem robót pomimo wcześniejszego pożaru i nie przewiduje się żadnych opóźnień z tym związanych. Na głównej trybunie możemy zauważyć kolejne betonowe wylewki oraz na całym obiekcie coraz więcej poprzecznych belek żelbetowych stanowiących podstawę konstrukcji trybun. Trwają także zaawansowane prace przy budowie górnego murku oporowego i fundamentów pod oświetlenie.

08.12.2005

Jak poinformowała Gazeta Wyborcza, dziś doszło do pożaru na Stadionie Miejskim w Częstochowie. Według nas, to zdarzenie nie powinno mieć wpływu na dotrzymanie głównego terminu. Szczegóły poniżej.

"Dwie melaminy, które służyły pracownikom firmy remontującej stadion żużlowy, spłonęły w nocy ze środy na czwartek. - Straż została wezwana po godz. 21. Na miejscu okazało się, że płoną metalowe wiaty. Ta, od której zaczął się pożar, spłonęła doszczętnie, druga, stojąca tuż obok, jest zniszczona nieco mniej - informuje starszy kapitan Wojciech Wieczorkiewicz, rzecznik prasowy komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Na szczęście strażacy opanowali ogień. Udało się też uratować spycharko-ładowarkę zaparkowaną w pobliżu. Stratu wyceniono na 7 tys. zł. Przyczyny pożaru bada policja. Niewykluczone, że zajęły się ubrania suszone na piecu."

www.gazeta.pl w Częstochowie

06.12.2005

Dzisiejsza fotorelacja powstała w strugach ulewnego deszczu i niezliczonej ilości błota. Warunki jakie panują na stadionie przy Olsztyńskiej skutecznie uniemożliwiły nam swobodne przemieszczanie się po obiekcie i wykonywanie zdjęć takich, jakich byśmy sobie życzyli. Praktycznie można się poruszać tylko po koronie stadionu, wchodząc z zewnątrz i to w niektórych miejscach oraz po parku maszyn. W każdym innym miejscu zalega spora warstwa błota. Z podziwem obserwowaliśmy uwijających się pracowników w tych jakże nieprzyjemnych warunkach. Oglądając zdjęcia można zauważyć kolejne pozytywne zmiany na naszym obiekcie. W sektorze centralnym prowadzone są pierwsze wylewki, co zwiastuje pojawienie się w niedługim czasie prefabrykatów. Trybuny zagęszczają się z dnia na dzień poprzecznymi belkami żelbetowymi oraz trwają prace przy zewnętrznych ciągach komunikacyjnych. Także górny murek oporowy powoli zaczyna nabierać kształtu wraz z kolejnymi fundamentami pod oświetlenie. W kotłowni nie ma większych zmian od ostatniej fotorelacji, gdyż jest praktycznie gotowa i trwają drobne prace wykończeniowe - de facto pozostała do pomalowania zewnętrzna elewacja. Patrząc na prowadzone roboty można być spokojnym o dotrzymanie terminu prac. Naszym atutem, pomimo deszczu i błota jest wciąż łagodna pogoda, która pozwala utrzymać szybkie tempo i nie powoduje uciążliwości z "mokrymi pracami". Zapraszamy do galerii zdjęć (ostatnie - rem_289.jpg jest panoramiczne).

01.12.2005

Poniżej przedstawiamy artykuł na temat remontu stadionu, jaki dzisiaj opublikowało "Życie Częstochowskie":

"Stadion Włókniarza przypomina dziś kopalnię odkrywkową, starych trybun już nie ma, w ich miejscu piętrzą się zwały ziemi. Wykonawcy zapewniają, że choć tego jeszcze nie widać, prace są już mocno zaawansowane i zostaną skończone na czas.
Miniaturową kopalnię odkrywkową przypomina dziś stadion częstochowskiego Włókniarza. Kto nie był tam, odkąd ruszyła modernizacja, może przeżyć szok. Zamiast trybun wznoszą się zwały ziemi, po których jeżdżą koparki, sprzęt budowlany kursuje również po płycie boiska, wszędzie kręcą się robotnicy.
- Jak zaczęli rozbierać stare trybuny, to aż za serce chwytało, ale bez tego nie da się przecież zbudować nowego stadionu, efekt pewnie niedługo zacznie być widoczny - mówi Wiktor Jastrzębski, były zawodnik Włókniarza i trener żużlowej młodzieży.
Tego samego zdania są wykonawcy: konsorcjum częstochowskiej Przemysłówki i firmy Budus, którzy twierdzą, że prace przebiegają zgodnie z założeniami. Szkielet konstrukcji trybun składać się ma z dolnej ściany oporowej i górnej ściany oporowej, które na całym obwodzie promieniście łączyć mają belki schodkowania. Dolna ściana oporowa jest już gotowa, robotnicy uwijają się przy wylewaniu schodkowania.
- Prace postępują zgodnie z planem, mamy wykonane 60 procent górnej ściany, i ponad połowę fundamentów pod oświetlenie. Do końca grudnia powinniśmy skończyć schodkowanie - mówi Andrzej Krasoń ze spółki Przemysłówka, który nadzoruje budowę.
Gdy skończy się mokry etap prac, czyli wylewanie monolitycznych elementów, roboty powinny przyspieszyć. Właśnie rozpoczyna się wytwarzanie prefabrykatów, które jak klocki będą wypełniały szkielet trybun. Mają one zostać przywiezione na stadion jeszcze przed świętami. W grudniu dostarczone mają być również słupy oświetlenia - ich montaż ruszy w styczniu. Równolegle kładzione są kable od oświetlenia i monitoringu.
Kibicom sen z oczu spędza jedno pytanie: zdążą czy nie? To znaczy czy na Włókniarzu do końca marca powstanie sztuczne oświetlenie i monitoring? Takie wymagania stawia Polski Związek Motorowy obiektom na których mają się odbywać mecze żużlowej ekstraligi. Te, które ich nie spełnią przed 1 kwietnia nie zostaną dopuszczone do rozgrywek.
- Na dzień dzisiejszy mogę zadeklarować, że zdążymy na czas, podjęliśmy się realizacji tej inwestycji po to, żeby ukończyć ją w wymaganym terminie - zapewnia Andrzej Krasoń."

Źródło: http://zycie.czest.pl

30.11.2005

Dziś po rozmowach z Rzecznikiem Prasowym Urzędu Miasta Częstochowy musimy doprecyzować kilka istotnych spraw związanych z "Konkursem na oficjalną nazwę stadionu". Otóż konkurs NIE MA charakteru wiążącego, tzn. wyłoniona nazwa nie będzie ostateczna i decydujący głos w tej sprawie będzie należał do Prezydenta Miasta Częstochowy oraz Radnych. Wyniki sondy będą miały zatem charakter OPINIODAWCZY jako głos kibiców i mieszkańców przy podjęciu stosownej uchwały. Ponadto Rzecznik zasugerował nam, aby konkurs był wstępem do wyboru oficjalnej nazwy, gdyż powinna współorganizować go prasa o charakterze lokalnym - tak aby zwiększyć grono głosujących. Oczywiście w konkursie (na stronie i być może w prasie) wzięłyby udział nazwy, które zostaną dopuszczone do drugiego etapu. Przypominamy, że termin nadsyłania propozycji mija 4. grudnia 2005 o północy. Prosimy równiez o uzasadnienie wyboru.
—————————
Pojawiły się nowe zdjęcia. Widać na nich praktycznie gotową kotłownie oraz dalszy postęp prac przy budowie poprzecznych belek żelbetowych oraz górnego murku oporowego wraz z fundamentami pod oświetlenie. Trwa również budowa zewnętrznych ciągów komunkacyjnych. Dolny murek oporowy jest w całości gotowy. Dziś też powinny sie pojawić dwa filmiki z remontu (kotłownia i trybuny). Serdecznie zapraszamy.

26.11.2005

Zapraszamy do oglądania kolejnej fotorelacji. Na zdjęciach widać kotłownie wraz z zamontowanym sprzętem oraz efekty prac na trybunach. Pojawia się coraz więcej poprzecznych belek żelbetowych na koronie stadionu - na dwóch zdjęciach widać dokładnie ich kształt (nie są proste z góry na dół, lecz lekko wklęsłe - tak jak zakłada projekt). Dolny murek oporowy jest praktycznie gotowy. Trwają prace przy budowie górnego murku wraz z fundamentami pod oświetlenie. Na zewnątrz obiektu powstaje nowe stopniowanie (ostatnie zdjęcie - rem_260.jpg). Prace idą zgodnie z harmonogramem - wbrew wcześniejszym obawom, ujemna temperatura nie wpływa niekorzystnie na prowadzone roboty.
—————————
Kilka słów na przyszłość. Jeżeli u kogoś nie widać zdjęć w dziale przebudowa, to należy "odświeżyć", bądź usunąć "cookies". Pojawiały się takie problemy, dlatego piszemy o tym.

22.11.2005

Pojawiła się nowa fotorelacja w zimowej scenerii. Trudne warunki do robienia zdjęć nas nie zniechęcają, choć wszędzie na stadionie lodowe koleiny i bardzo łatwo o wypadek. Dziś aż 24 zdjęcia plus jedno szczególnie ciekawe w dziale "Projekt" - Dokumentacja techniczna modernizacji stadionu. Można zobaczyć w całości jak wygląda nasz obiekt na planie architekta. Oglądając postępy prac na stadionie, można zauważyc niemalże gotowy budynek kotłowni, w którym teraz montowany jest niezbędny sprzęt. Dolny murek oporowy praktycznie wykonano - został krótki odcinek ok. 10 metrów w stanie zbrojonym, gotowy pod wylewkę. Trybunę główną wraz z pozostałymi zagęszczają poprzeczne belki żelbetowe, na którym oparte będzie stopniowanie trybun. Na szczycie korony coraz bardziej widoczny jest górny murek oporowy wraz z fundamentami pod oświetlenie. Boczne ściany zakańczające trybuny są już prawie gotowe. Trwa budowa zewnętrznych ciągów komunikacyjnych (schodów prowadzacych na koronę). Jak widać śnieg i delikatny mróz nie powodują większych problemów naszym ekipom budowlanym. Zapraszamy
———————————
Kilka słów odnośnie konkursu.
Napływa do nas sporo maili z ciekawymi propozycjami i wśród nich jest wymieniana nazwa "Stadion Żużlowy im. Jana Pawła II". Otóż ta propozycja nie będzie niestety brana pod uwagę, ponieważ jest już jeden stadion tak nazwany - Cracovii Kraków na mecze której chodził Papież. Nie chcemy dublować nazwy i z całym szacunkiem prawo do nazwy stadionu pozostawiamy temu klubowi. Również Korona Kielce, która wybudwała supernowoczesny stadion zrezygnowała z tej nazwy jako umownie zastrzeżonej. Na koniec dodamy, że nazwy, które przesyłacie powinny być w języku polskim. Prosimy wystrzegać się obco brzmiących, bo takich z pewnością radni nie zaakceptują.

21.11.2005

Zdjęcia powinny być jutro do godz. 15:00 - będą wykonane za widoku. Nie ukrywamy, że bardzo utrudniają nam pracę szybko zapadające ciemności. Nadrobimy to obszerniejszą fotorelacją. Dziś postanowiliśmy rozpocząć konkurs na oficjalną nazwę stadionu żużlowego, która powinna zostać nadana naszemu obiektowi. Informowaliśmy o tych planach już wcześniej. Przez dwa tygodnie można nadsyłać do nas propozycje z uzasadnieniem ( stadionckm@wp.pl ), a my wybierzemy najczęściej powtarzające się i najbardziej trafne. Po wstępnej selekcji zamieścimy sondę, która będzie na stronie przez około dwa miesiące. Zwycięska nazwa trafi do Urzędu Miasta Częstochowy i radni zdecyduja o jej nadaniu. Oczywiście będziemy o to zabiegać. W tej chwili już poczyniliśmy wstępne kroki w tym kierunki i patrzymy z pełnym optymizmem na tą sprawę. Liczymy na poważne potraktowanie tego konkursu przez kibiców CKM Włókniarz Częstochowa oraz mieszkańców i nadsyłanie ciekawych i rozsądnych propozycji

15.11.2005

Nowe zdjęcia czekają w dziale Przebudowa. Dziś fotografie wykonywał Robson specjalnie w scenerii zapadającego zmierzchu. Jednocześnie chcemy dodać, że zdjęcia będą się pojawiały z częstotliwością ok. 5 dni. Przyoszczędzimy trochę miejsca na serwerze oraz przedstawiane zmiany na stadionie będa bardziej kontrastowały w stosunku do poprzedniej relacji. Mieliśmy też trochę głosów w tej sprawie, aby właśnie tak zmniejszyć tą częstotliwość. Ponadto zbliża się nieuchronnie zima i śniegi, a to okres niewdzięczny nie tylko ze względu na mrozy. Jak będzie wielka chlapa żaden z reporterów nie wejdzie niestety po pas w błoto. To może wpłynąć trochę na nasze relacje - dodatkowe przesunięcie dzień lub dwa. Trzeba się z tym liczyć i prosimy o wyrozumiałość. Zapraszamy.

14.11.2005

Miło nam poinformować, że nasza strona przekroczyła 50.000 odwiedzin :) Wszystko dzięki Wam... Bardzo dziękujemy i prosimy o kolejne tysiące. Redakcja z pewnością nie siadła na laurach i będzie starała się o jak najlepsze wiadomości i fotorelacje w sprawie stadionu. Niebawem planujemy ogłosić konkurs (bez nagród) na oficjalną nazwę stadionu, którą każdy mieszkaniec będzie się mógł posługiwać zamiast "stadion żużlowy", "stadion przy Olsztyńskiej", "stadion CKM'u" itd. Oczywiście wszystko dokładnie skonsultujemy z Urzędem Miasta Częstochowy. Dodam, że po wstępnych, nieoficjalnych rozmowach otrzymaliśmy zapowiedzi, że prezydent wesprze tą inicjatywę i weźmie poważnie nasz głos pod uwagę. Głosowanie będzie się odbywało za pomocą sondy, która zostanie umieszczona na stronie z kilkoma opcjami do wyboru. Projekty z nazwą stadionu będziemy przyjmować na wcześniej przygotowany i podany do publicznej wiadomości adres e-mail. Chcielibyśmy, aby każda nadesłana propozycja była krótko uzasadniona - dlaczego właśnie taka nazwa. Po dokonaniu selekcji zamieścimy najpoważniejsze propozycje, najczęściej powtarzające się. Póki co musimy sie jeszcze z tym trochę wstrzymać

12.11.2
005

Dziś kolejna porcja zdjęć z remontu stadionu. Jak widać budynek kotłowni jest w fazie ocieplania i montażu (wewnątrz) niezbędnego sprzętu. Wyburzono także przylegający obok stary warsztat klubowy. Trwa ostatnia faza stawiania dolnego murku oporowego oraz budowa ścian oporowych zakańczających trybuny z obu stron parku maszyn. Gotowe są już cztery bloki fundamentów pod słupy oświetleniowe (docelowo 26), a górny murek oporowy jest coraz bardziej widoczny. Na zewnątrz korony powstają wylewki pod zewnętrzne stopniowanie (tzw. zewnętrzne ciągi komunikacyjne). Ponadto musimy zaznaczyć, że nasza redakcja jest mile zaskoczona szybką reakcją w sprawie ochrony stadionu. Aby nie być gołosłownym wystarczy zajrzeć do zdjęc aby ujrzeć ochroniarza (i nie jest to jedyny) patrolującego obiekt. Nawet ku naszemu pozytywnemu zaskoczeniu dokładnie wylegitymował redakcyjnego fotografa - oczywiście pochwalamy takie podejście do sprawy. Teraz można spokojnie spać i nie martwic się o losy materiałów zgomadzonych na placu budowy oraz o wejścia na stadion przez nieuprawnione do tego osoby.

11.11.2005

Informacja za oficjalną stroną www.ckmwlokniarz.pl :
"Praca na Stadionie Miejskim przy ulicy Olsztyńskiej nie ustaje. Jednak mimo sprzyjającej pogody w poprzednim tygodniu pojawiły się pierwsze opóźnienia. Jak zapewnia naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Jolanta Zaborowska. W terminie nie oddano dolnego murka oporowego, który miał być dokończony do 5 listopada. "Faktycznie pojawiły się niewielkie opóźnienia, ale żaden z głównych terminów nie jest zagrożony. Odbyliśmy rozmowy z podwykonawcami, którzy będą się z nami rozliczać co tydzień." - mówi Jolanta Zaborowska."
---------
Komentarz naszej redakcji:
Prawdą jest, że dolny murek oporowy nie został dokończony w określonym terminie, ale jest to fragment ok. 50-60 metrów na pierwszym łuku, pierwszym wirażu przy tak wielkim stadionie i zakresie prac. Nie należy wpadać z tego powodu w panikę, gdyż nie zagraża to terminowi 30 marca 2006. Dokończenie murku to kwestia kilku dni, co nie zmienia faktu, ze termin został opóźniony i pani naczelnik J. Zaborowska wyciągnęła odpowiednie konsekwencje wobec podwykonawców. Naszym zdaniem zaskakującym faktem jest nie wykonanie wieży sędziowskiej na sezon 2006, a dopiero po jego zakończeniu - wcześniej nie było informacji o takich planach. Jeśli chodzi o sprawy organizacyjne zaskakuje nas brak zapowiadanej od jakiegoś czasu firmy ochroniarskiej na stadionie, która miała pilnować materiałów budowlanych i placu budowy przed wstępem niepowołanych osób. Na murawie leżą setki kilogramów stali oraz inne łakome kąski dla amatorów cudzej własności. Co w sytuacji jeśli coś zaginie? Mieliśmy już kosztowny i kłopotliwy przykład Ratusza z zaginionym mechanizmem zegara i powinniśmy sie uczyć na błędach. O ile się wówczas prace przedłużą? Co jeśli jakaś nieupoważniona osoba do wstępu na stadion ulegnie wypadkowi na terenie placu budowy? Wszystko to może spowodować znaczne opóźnienia. Mamy nadzieję i głęboko wierzymy, że ta sprawa zostanie jak najszybciej rozwiązana oraz główny termin - 30 marca 2006 roku zostanie dotrzymany (stopniowanie trybun, oświetlenie i monitoring).

08.11.2005

Dziś nadrabiamy zaległości z ostaniej niezbyt udanej fotorelacji. W galerii czeka na Was 17 zdjęć - może nie są najwyższej jakości (były robione przez nieuwagę w rozdz. 640x480 i przerabiane na 1024x768), ale zamieszczamy więcej niż planowaliśmy. Powinny zadowolić oglądających i ukazać efekty prac. Ku naszej uciesze dolny murek oporowy jest niemalże gotowy. Pozostał krótki 50-metrowy odcinek na pierwszym łuku, pierwszym wirażu. Na górze korony także powstaje murek oporowy wraz z fundamentami pod przyszłe oświetlenie. Trybuny w okolicach przyszłego parku maszyn zakańczane są betonowymi ściankami, które będa w przyszłości tworzyły fragment ścian budynków klubowych. Między dolnym murkiem, a bandš instalowana jest kanalizacja - montaż studzienek wraz z nowymi rurami. Prace maja imponujące tempo. Warto również podkreslić, że budynek kotłowni jest już gotowy (stan surowy zamknięty) oraz wyburzono zbędny fragment budynku obok. Trwają prace wykończeniowe - tynki, okna, elewacja zewnętrzna oraz instalacja urzadzeń kotłowni. Także na zewnątrz korony wykopane zostały wielkie zagłębienia pod przyszłe fundamenty schodów wejściowych. Jak widać prace prowadzone są w bardzo szerokim zakresie, co niewątpliwie cieszy kibiców CKM oraz mieszkańców naszego miasta.
----------
Uzupełniliśmy relację z 08.11.2005 o 6 ciekawych zdjęć, które wykonał 3aleje ze strony www.3aleje.info. Znajdziecie je na samym dole galerii. Zapraszamy


07.11.2005


Zima będzie "normalna"
W ostatnim czasie w wielu miejscach pojawiła się informacja, że tegoroczna zima, będzie sroga: śnieżna i bardzo mroźna. Mówi się nawet o zimie stulecia. Także azjatyccy badacze twierdzą, że w Polsce temperatura może spaść nawet do minus czterdziestu (!) stopni Celsjusza. Postanowiliśmy sprawdzić, czy rzeczywiście powinniśmy się obawiać nadchodzącej zimy. Odpowiedź na to pytanie udzielił dr Ryszard Kozieł, pracownik Centralnego Biura Prognoz.
- Na dzień dzisiejszy możemy mówić jedynie o pewnym scenariuszu zimy. Według nas, po dość cieplej jesieni, przyjdzie jeszcze ciepły grudzień. Styczeń zapowiada się normalny, średnia miesięczna temperatura wyniesie minus półtora stopnia Celsjusza. Nieco chłodniejszy - w stosunku do normy - będzie luty. W nocy temperatury mogą wynosić minus 20-25 stopni, a w dzień osiągną wartość minus 8 -5 stopni Celsjusza lub zera. W marcu będzie już normalnie, a nawet ciepło. Średnia miesięczna temperatura będzie wynosić około plus cztery stopnie - informuje dr Kozieł. - Pragnę wszystkich uspokoić: tegoroczna zima będzie normalna.
Meteorolodzy podkreślają, że co jakiś czas zimy są ostrzejsze, ale to nic nadzwyczajnego. Po prostu taka jest natura zjawisk. Tak było np. w 1963,1956,1976, 1987, 1993 czy 1999 roku.
Kiedy zatem możemy spodziewać się pierwszego śniegu? - pytamy. - Jeszcze w tym miesiącu może spaść - odpowiada dr Kozieł.

http://zycie.czest.pl/

06.11.2005


Zapraszamy tym razem do działu HISTORIA, gdzie dodaliśmy nowe zdjęcia oraz sporo nowego textu, aż do chwili obecnego remontu. Teraz można powiedzieć, że jest kompletna.
Dodamy jeszcze na koniec, że dział CZĘSTOCHOWA został delikatnie uzupełniony - polecamy odwiedzić ">> Wielka Galeria Częstochowy <<". Niebawem na stronce bardzo delikatny lifting graficzny (głównie dot. tabliczek w poszczególnych działach).


05.11.2005


Dodaliśmy nowe zdjęcia do dzialu przebudowa. Jak widać, kształt stadionu z dnia na dzień się zmienia. Oczywiście spora to zasługa wykonawcy jak i wspaniałej pogody, która nas mocno oszczędza. Cała Częstochowa trzyma mocna kciuki ! Zapraszamy.
——————————
Niestety nie da się nie zauważyć, że te zdjęcia nam nie wyszły. Nikt nie przypuszczał, że będą aż tak ciemne, pomimo użycia lampy błyskowej. Trochę je "podrasowaliśmy" i przy następnych zdjęciach postaramy się o wcześniejsze pory ich robienia. Jak widać godzina 16:00 to już za ciemno... We wtorek postaramy się to nadrobić.


02.11.2005


Poniżej przedstawiamy artykuł jaki dziś ukazał się w Dzienniku Zachodnim w Częstochowie. Pomimo, że nie brzmi on optymistycznie, to możemy być pewni wykonania wszelkich niezbędnych prac umożliwiających start Włókniarzowi w rozgrywkach extraligi 2006.
"Od połowy września trwają na stadionie przy ulicy Olsztyńskiej prace związane z modernizacją obiektu, z którego na co dzień korzystają częstochowscy żużlowcy. - Dzięki korzystnej pogodzie prace przebiegają niezwykle szybko. Widać wielką mobilizację u głównego wykonawcy i podwykonawców. Jestem spokojna o dotrzymanie terminu instalacji oświetlenia i monitoringu na stadionie. Są one niezbędne do otrzymania ekstraligowej licencji - mówi naczelnik Wydziału Zamówień i Inwestycji Publicznych Jolanta Zaborowska. Harmonogram prac zakłada wykonanie do końca roku tzw. robót mokrych. Obejmują one wykonanie fundamentów pod nowe trybuny oraz pod maszty oświetleniowe. Następnym etapem będą prace wykończeniowe, do których zalicza się m.in. stopniowanie trybun. Dotrzymanie terminu montażu oświetlenia i monitoringu nie oznacza, że częstochowscy kibice już podczas pierwszego spotkania ligowego ujrzą nowe oblicze obiektu położonego przy Olsztyńkiej. Do 30 marca 2006 roku wykończony zostanie jedynie fragment trybun, które w czasie sezonu będą sukcesywnie montowane. Sam montaż 20 tys. plastikowych krzesełek według wstępnych szacunków potrwa około 2 miesięcy. Poza tym należy pamiętać, że instalacja siedzisk może zostać opóźniona z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych.
W przyszłym roku nadal funkcjonować będzie stara wieża. - Wyburzenie starej i prace nad nową rozpoczną się we wrześniu 2006 roku wraz z zakończeniem sezonu żużlowego. Wcześniej nie da się tego zrobić, gdyż uniemożliwiłoby to rozgrywanie zawodów sportowych - tłumaczy Jolanta Zaborowska. Szybkie tempo robót podkreślają także działacze Włókniarza, którzy nie ukrywają, że nowy obiekt pozwoli organizować w Częstochowie zawody rangi międzynarodowej."

http://czestochowa.naszemiasto.pl

30.10.2005

Dodaliśmy brakujące 3 zdjęcia z kotłowni - są w relacji z 28.10.2005r. Niebawem nowy filmik - może dziś wieczorem uda się go wrzucić. Zanim jednak to nastąpi to trzeba go odpowiednio przerobić, bo teraz zajmuje... 56 mb. Oczywiście będzie w formacie RMVB i powinien się zmieścić po przeróbkach w 20 mb - czas trwania filmiku około 1 minuta 14 sek.
----------
Filmik już można ściągać - zajął tylko 5 mb, ponieważ usunęliśmy zbędny głos.


28.10.2005


Dziś rekordowo obszerna fotorelacja - aż 22 zdjęcia ! (brakujące 3 z kotłowni pod wieczór). Wykonując je, trudno zamieścić rozmach prac na 8 czy nawet 12-tu fotografiach. Staje sie to niemożliwe, gdyż sporo rzeczy musielibyśmy pominąć. Postanowiliśmy dokładnie przedstawić co się dzieje na stadionie, a jest tego sporo. Oczywiście nie oznacza to, że teraz co parę dni będzie pojawiało sie aż tyle zdjęć. Jak widzimy murki oporowe u podnóża korony stoją w przeważającej części i pozostaje kwestią czasu (tydzień?), kiedy betonowy pierścień wokół toru się zamknie. Ponadto na górze korony powstają fundamenty pod słupy oświetleniowe. Jeden betonowy "kloc" jest już prawie gotowy wraz z częścią górnego murku oporowego. Kolejne fundamenty pod oświetlenie sa zbrojone i czekają na wylewki. Centralna trybuna zagęszcza się żelbetowymi belkami poprzecznymi. Dziś również wykonaliśmy widok (mniej więcej) na tor z najniższego rzędu przyszłych krzesełek (dwa pierwsze zdjęcia z góry oraz jedno po lewej w drugim rzędzie). Jak widać, jest zadowalający, a nieporównywalnie lepszy od poprzedniego z najniższego rzędu. Trwa również budowa kotłowni (w sumie remont i adaptacja starego budynku do nowej funkcji), która nabiera kształtu wewnątrz jak i z zewnątrz. Jutro powinien pojawić się nowy filmik z remontu - ok. 10 mb. Zapraszamy

25.10.2005


Pojawiły sie nowe zdjęcia. Jak można zauważyć, ciemności zapadają coraz szybciej, ale nie przeszkadza to w prowadzeniu robót. Najważniejsze, że pogoda wciąż dopisuje. Jak twierdzi kierownik, jeśli wszystko pójdzie tak jak planują to murki oporowe będa gotowe u podnóża trybun początkiem listopada. Pozwoli to m.in na prace teletechniczne pomiędzy murkami, a bandami (kable do monitoringu). Obecnie trwa tworzenie belek żelbetowych poprzecznych (z góry na dół) na głównej trybunie. Powstaną na całym stadionie w odstępie około 3,5m i na nich zostaną przytwierdzone gotowe prefabrykaty w kształcie litery "L". Jak zapewnia kierownik, widoczność nawet z najniższego stopnia będzie bardzo dobra (widok ponad murkiem oporowym i bandą toru - nastepnym razem zrobimy zdjęcie z tej pozycji - ocenicie sami). Dodatkowo uzyskaliśmy informację, że trybuny nie bedą w przekroju przypominały lini prostej z góry na dół, a bedą wyprofilowane w kształcie paraboli, co ma zapewnić bardzo dobrą widoczność - taka jest w tej chwili przyjęta technika budowy trybun.
---------------------------------
Na poniedziałkowej sesji Rady Miasta ustalono, że remont stadionu na Zawodziu potrwa dłużej, do 2010 r. i będzie kosztować o 10 mln zł więcej. Oczywiście chodzi o II etap, w którym powstaną budynki zaplecza żużlowego oraz kryta trybuna wraz z parkiem maszyn. I etap zostanie ukończony w planowanym czasie tj. 30. marca 2006r.21.10.2005


Musimy przyznać, że fortuna sprzyja naszym ekipom remontowym. Pogoda wręcz wymarzona, prace posuwają się do przodu... Nie chcemy zapeszać i trzymamy kciuki, aby było tak dalej. Gołym okiem widać postępy :) Murki oporowe zaczynają tworzyć pierścień wokół toru, robione są wykopy pod nowe poprzeczne belki żelbetowe. Pierwsza już została wykonana w sektorze centralnym. Dodatkowo chcemy poinformować, że od przyszłego tygodnia na teren obiektu wchodzi firma ochroniarska. Będzie pilnowała dokładnie placu budowy - nikt bez zezwolenia się nie dostanie. Ma to na celu zabezpieczyć materiały budowlane, sprzęt przed ewentualną kradzieżą oraz ukrócić wstęp osób niepowołanych (na kierowniku budowy spoczywa odpowiedzialność za wypadek - nawet przypadkowych gapiów). Zapraszamy do ogladania nowych zdjęć.


18.10.2005


Serdecznie zapraszamy do oglądania nowych zdjęć. Czekają już tradycyjnie w dziale "Przebudowa"


17.10.2005

Dziś uzyskaliśmy informacje, które są bardzo optymistyczne i sporo wyjaśniają. Murek oporowy u podnóża trybun zaczyna nabierać kształtu pierścienia - w tej chwili naziemna część jest widoczna tylko przy sektorze centralnym. Drugi murek oporowy - ten na górze korony również jest coraz bardziej zauważalny. Trwa korygowanie nasypów wraz ze stopniowaniem pod żelbetowe belki poprzeczne (z góry korony na dół). Gdy to zostanie wykonane, rozpoczną się pomiary - trzeba dokładnie przygotować prefabrykaty (w kształcie litery "L" - są w chwili projektowania). Na stadionie można również zauważyć jak montowane są rury odwadniające (niektóre doprowadzające wodę). Jak zapewniono nas, żadne stare elementy starego stadionu (stopniowania, rury, betoniki, kszesełka itd.) nie zostaną wykorzystane ponownie. Dotyczy to także samej wieżyczki sędziowskiej, która zostanie rozebrana doszczętnie w dalszej części prac. Wyklucza to jakiekolwiek próby moderniazcji starej - wiele osób się zastanawiało i pytało w tej sprawie. Jeszcze raz napiszemy dla potwierdzenia - wieżyczka będzie postawiona od nowa.

16.10.2005

Pisaliśmy wcześniej, że mamy problemy, ale udało się już je pokonać. Otóż nie mogliśmy zgrać zdjęć z karty pamięci (chyba uległa uszkodzeniu) i trzeba było wykonać nowe - dlatego zdjęcia spóźnione i robione o tak późnej porze. Są pod datą 15. października (jeśli się nie pojawiają to należy "odświeżyć"). Spośród zdjęć zaskakuje nas "demontaż" wieżyczki sędziowskiej, który przekształca się w "moderniazację"... Czy o czymś nie wiemy? Może zmiana planów? Dopytamy jutro i poinformujemy. Oprócz tego pojawiają się murki oporowe oraz znikają stalowe maszty za wieżyczką - zostały ostatnie trzy. Na sektorze centralnym wykonywane jest wstępne stopniowanie trybun, a w parkingu już czekają do zamontowania rury. Jutro więcej szczegółów.


12.10.2005

Zapraszamy na kolejną porcję zdjęć. Na całym stadionie zamontowano niezbędne oświetlenie do pracy przy coraz to szybciej zapadających ciemnościach oraz pojawił się fragment murku oporowego o właściwej wysokości (widoczny przy sektorze centralnym). Do budynku przyszłej kotłowni doprowadzane są niezbędne łącza (gaz, prąd). W chwili obecnej koparki korygują nasypy od wewnątrz, powstają wylewki pod murki oporowe w dalszej części stadionu oraz trwa całkowity demontaż wieżyczki sędziowskiej.

11.10.2005

Na stronie pojawiła się absolutna nowość. Dzięki uprzejmości i wysiłkowi Robsona możemy Wam przedstawić panoramę stadionu miejskiego 360 stopni ! Możecie obejrzeć całość prac ze środka murawy oraz zrobić zoom w dowolnym miejscu. Obraz pochodzi z dzisiejszego, wczesnego poranka... Ponadto w dziale "Częstochowa" zamieściliśmy drugą panoramę, ukazującą nasze miasto w nocy (widok ze wzgórza Błeszneńskiego). Aby obejrzeć obie panoramy potrzeba zainstalować program Quick Time - podaliśmy link do ściągnięcia dla osób, które go nie mają... Zaznaczamy równoczesnie, że następna panorama pojawi się na otwarcie stadionu - przynajmniej mamy takie plany. Serdecznie zapraszamy.

08.10.2005

Świeże zdjęcia czekają w dziale "Przebudowa". W dalszym ciągu jest montowane oświetlenie placu budowy, a praca prowadzona będzie na dwie zmiany. Całość terenu budowy została podzielona na 5 stref . Trybuny zostały niemalże ogołocone z betonowego stopniowania - teraz rozpocznie się korekta nasypów. Tworzone są dalsze murki oporowe na koronie stadionu jak i u podstawy. Murki przy torze w widocznej części (tej ponad ziemię) będą miały wymiary około 70 cm wysokości oraz grubość 20 cm. Serdecznie zapraszamy.

07.10.2005

Mamy lekki poźlizg, ale już jutro ukaże się obszerniejsza fotorelacja. Dziś wrzucamy na pocieszenie parę zdjęć wykonanych pod koniec dnia (ekipy praktycznie już kończyły swoje roboty)... Zwrócić należy uwagę, że jest systematycznie instalowane drewniane oświetlenie na budowie pozwalające pracować nawet przy zapadających ciemnościach. Od jutra także zacznie funkcjonować dwuzmianowy tryb pracy i wydłużą sie pory prowadzonych robót. Dodaliśmy także nowe archiwalne zdjęcie do działu "Historia".

06.10.2005

W dziale "Historia" został zrobiony poważny update. Dodaliśmy kilkanaście zabytkowych
zdjęć oraz opracowana została w sposób kompletny historia naszego stadionu. Zapraszamy do zapoznania się z treścią jak i zdjęciami.
Dziękujemy wszystkim, którzy się przyczynili do tego.

03.10.2005

Kolejna fotorelacja czeka w dziale "Przebudowa". Można zauważyć, że trwa dalszy demontaż ławeczek,krzesełek oraz wieżyczki sędziowskiej. Ponadto robotnicy wylewają u podnóża nasypów nowy murek oporowy i zapewniają, ze żadne mrozy im nie przeszkodzą w prowadzonych pracach. Gdy wystapią ujemne temperatury, do betonu zostanie dodany odpowiedni składnik mrozoodporny zabezpieczający "wylewki" przed peknięcami. Stopniowanie trybun zostanie wykonane ze specjalnie wcześniej przygotowanych prefabrykantów, co usprawni prace, ułatwi montaż oraz zapewni odpowiednią wytrzymałość. Patrząc na postęp prac i zaangazowanie można się uspokoić, gdyż nad całością czuwająfachowcy.

02.10.2005

Przepraszamy bardzo, ze zdjecia nie ukazały sie w planowanym terminie tj. piątek lub sobota :( Niestety naszemu fotografowi popsuł się aparat cyfrowy już na miejscu i nie mógł wykonać zdjęć. Reszta redakcji została zaskoczona zaistniała sytuacją (akurat przebywała poza Czestochową) i nie miał kto zrobić zdjęć. Oczywiście odpowiednio zabezpieczamy sie na przyszłośc aby nie dopuścić do powtórzenia się takiej sytuacji. W pogotowiu będzie zawsze czuwał drugi fotograf. Zdjęcia ukażą się jutro - serdecznie zapraszamy !

29.09.2005

Kolejne zdjęcia w piątek lub sobotę w liczbie około 8-10-ciu... Zapraszamy do stałych odwiedzin. Link do naszej strony pojawił się juz na www.czestochowa.pl, a lada dzień ujrzymy go na oficjalnej stronie Włókniarza www.ckmwlokniarz.pl. Dodam, że licznik pokazuje coraz większa liczbę osób odwiedzających stronę i bardzo nas to cieszy - robimyto dla Was... Zbliżamy sie do granicy 10.000 odwiedzin w lawinowym tempie :)
Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i do dodania strony do ulubionych :)

27.09.2005

Od dziś możecie również ściągnać i obejrzeć KRÓTKI FILM ZE STADIONU, specjalnie stworzony dla tych ,którzy nie mogą zobaczyć stadionu na żywo, jak i dla wszystkich zaintersowanych remontem Stadionu Miejskiego.
Aktualizacja filmików będzie odbywała się co mięsiac.

27.09.2005

W dziale "przebudowa" pojawiła się dość obszerna fotrelacja. Rozmach prac robi olbrzymie wrażenie i te 16 zdjęćto absolutne minimum jakie zamieściliśmy. Niestety musimy oszczędzać miejsce na serwerze, ponieważ do końca prac zostało sporo czasu. Oczywiście poprawione zostały wszelkie błędy - wczoraj przeszliśmy na serwer UM Częstochowy i stąd przejściowe kłopoty. Wczoraj tez ukazała się informacja o zdjęciach z 27 września, które dopiero dziś się pojawiły. To również jest związane z przenosinami - wysłaliśmy z rozmachu wcześniej przygotowany plik.

26.09.2005

Zapraszamy do działu "PROJEKT". Dodalismy sporo ciekawych i UNIKATOWYCH rzeczy:
- Prezentacje projektu stadionu w UM Częstochowa (wrzesień 2004r. i marzec 2005r.)
- Dokumentację techniczną modernizacji stadionu (udostepniony fragment)
- Zagospodarowanie terenu wokół stadionu (PowerPoint)
- Pierwsza koncepcja projektowanego stadionu (wrzesień 2004r.)

23.09.2005

Zapraszamy do działu "Przebudowa"... Nowe fotografie z remontu...

22.09.2005

Dziś uzuskalismy na piśmie oficjalną zgodę UM Częstochowa na wykonywanie zdjęc na stadionie miejskim... Mamy komplet stosownych dokumentów (równiez zgoda CKM Włókniarz Częstochowa oraz zgoda pani Anny Kasprzyk z biura projektowego SPAK [wizualizacje projektów]), zatem moge powiedziec, że działamy za wiedzą wymienionych instytucji. Ponadto otrzymalismy zgode na umieszczenie bannera reklamowego naszej strony na www.czestochowa.pl oraz w poniedziałek uzyskamy miejsce na serwerze UMCz... Nasz banner pojawi sie także (prawdopodobnie) na oficjalnej stronie Włókniarza - www.ckmwlokniarz.pl
Zapraszamy

20.09.2005

Kolejne zdjęcia w galerii - z 19. i 20. września... Zapraszamy...

19.09.2005

Miło mi poinformowac, że pierwsze zdjęcia już są ! Zapraszamy do działu "PRZEBUDOWA" :) Niebawem następne...

19.09.2005

Dziś pokażemy pierwsze zdjęcia z rozpoczynającego się remontu stadionu (około 16:00-17:00 powinny być w dziale przebudowa - czekamy na administratora serwera)... Nie sa zbyt "finezyjne", a to dlatego, że dopiero na obiekcie pojawia sie sprzęt i są prowadzone prace przygotowawcze --> demontaż ławek z części sektorów.

14.09.2005

Dziś tj. 14.09.2005 r. Pani Prezydent Halina Rozpondek podpisała umowę z "Przemysłówką". Wg. zapewnień wykonawcy - oświetlenie stadionu, monitoring i część innych prac zostanie wykonana do 30 marca 2006 roku. Prace ruszą pełna parą w poniedziałek po "Pucharze Gorących Serc"

13.09.2005


Jutro tj. 14.09.2005r. około południa (może wcześniej) nastapi podpisanie umowy z generalnym wykonawcą modernizacji stadionu miejskiego w Czestochowie... Wiadomość jest sprawdzona, ponieważ uzyskałem ją bezpośrednio od rzecznika prasowego UMCzęstochowa dziś w magistracie. Oznacza to, że ciężki sprzęt wjedzie najprawdopodobniej w czwartek rano - dzień po podpisaniu umowy...
Zapraszamy ponadto do nowej sondy:
"Czy modernizacja stadionu zostanie zakończona w terminie? (01.04.2006r.)"